Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Český průmyslový design je světový a má perspektivu jej studovat


Jedním z vizuálních zážitků putovní osvětové fotovýstavy Czech Industry Photo, kterou tento týden hostí Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, je umělecký snímek NAZDAR. Na tuto zavedenou přehlídku průmyslových fotografií ho poskytla Západočeská univerzita v Plzni jako ukázku toho, že český průmyslový design je světový a má perspektivu jej studovat. Až do pátku 12. listopadu si veřejnost bude moci vedle této fotografie prohlédnout více než dvacítku velkoformátových snímků roku 2020. Expozice Czech Industry Photo je situována v hale G1 na brněnském výstavišti.


Citát V. K. Nováka „Šperkem je vše, co za něj považujeme,“ inspiroval Adélu Wiesenbergovou k vytvoření kolekce náhrdelníků a broží s názvem NAZDAR. Jako hlavní inspirační zdroj si studentka plzeňské umělecké Fakulty Ladislava Sutnara zvolila pro svou kolekci motivy sgrafit, které vytvořil její prapředek Alois Mudruňka počátkem 19. století na Sokolovně v obci Uhersko. Náhrdelníky a brože jsou zhotoveny z dřevěných dýh (jasanové a ebenové dřevo) v kombinaci s mosaznými detaily.

Šperky byly vystaveny v Galerii Marzee, která je jednou z největších galerií v Nizozemsku a zároveň největší galerií moderního šperku na světě. Autorka za tuto kolekci získala prestižní ocenění TALENTE PREIS 2017 na veletrhu v Mnichově. A čím se její tvorba natolik odlišovala? Její náhrdelníky nejsou jen klasickou ozdobou na krk, ale mnozí je vnímají spíše jako umělecký objekt. Zmíněné ocenění Adéla získala za vysokou technickou a uměleckou kvalitu. „Překvapilo mě, že právě moje dílo porotu zaujalo. Nejde totiž o klasický šperk, jaké jsem viděla v rámci soutěžní prezentace u ostatních," uvedla Wiesenbergová. Během studia Adéla začala spolupracovat na společné značce WIŠUM} s Markétou Šumovou - modelka na snímku, s níž tvoří autorský šperk. Autorem této působivé fotografie je Tomáš Polák.

K fotovýstavě byl letos představen dvojjazyčný web www.czechindustryphoto.com, na kterém si veřejnost může prohlédnout všechny ročníky osvětové Czech Industry Photo výstavy.

CZECH INDUSTRY PHOTO 

Czech Industry Photo je putovní osvětová výstava, která odhaluje potenciál a skryté krásy českého průmyslu v rámci rozmanitých odvětví. Tato fotovýstava je unikátním projektem, který prostřednictvím vizuální komunikace prezentuje inovace a perspektivu zaměstnání v průmyslu. Zároveň zprostředkovává pohled na pracovní postupy, obory a profese ve výzkumu, vývoji, výrobě, v průmyslovém designu či transferu energií.

PROMOLIGA

PROMOLIGA® je komunikační agentura, která od roku 2015 poskytuje PR a marketingovou podporu inovátorům. „Pomáháme značkám růst a zvyšovat jejich tržní hodnotu - ONline i OFFline.”

 

Datum: 9.11.2021 9:02:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště