Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

Česko čínské fórum naznačilo budoucí směřování

 

„Technologie mění průmysl i život,“ i tato věta dnes zazněla na úvod Česko čínského fóra o obchodu a investicích, které se za účasti čínské velvyslankyně Ma Keqing a velkého zájmu odborné veřejnosti uskutečnilo na Mezinárodním strojírenském veletrhu. Hlavním cílem fóra bylo vytvořit prostředí pro výměnu informací, získání povědomí o klíčových segmentech možné spolupráce a navázání konkrétních kontaktů českých a čínských firem v rámci B2B jednání.


Fórum už svým názvem Connecting „Made in China 2025“ with „Czech Industry 4.0“ navázalo na iniciativy a strategické dokumenty obou zemí, které představují rámec pro budoucí směřování firem a jejich produktů, technologií a služeb v období čtvrté průmyslové revoluce – tzv. Průmyslu 4.0 (tímto pojmem se označuje současný trend digitalizace, s ní související automatizace výroby a změn na trhu práce, které s sebou přináší). 

Zahájení fóra patřilo oficiální prezentaci čínské delegace v čele s ekonomickým a obchodním radou čínské ambasády Cheng Yongru. Českou stranu poté reprezentovali představitelé českých ministerstev a institucí – náměstek ministra průmyslu a obchodu Jiří Havlíček, náměstek ministra zahraničních věcí Miloslav Stašek a prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.  Ve svých vystoupeních hovořili o klíčových segmentech s potenciálem spolupráce, například ve strojírenství, leteckém průmyslu, energetice včetně atomové energie, v oblasti nanotechnologií, ve vědě, výzkumu či ochraně životního prostředí. Detailněji se pak prezentovaly čínské společnosti, mezi nimi i Zlatou medailí včera oceněná strojírenská firma ShaanXi Blower (Group) Co, Ltd. nebo Wanfeng Aviation Industry Co, Ltd., která přijela do Česka navázat spolupráci při výrobě a konstrukci lehkých letadel, součástí a dílů pro letecký průmysl či zajišťování letištního provozu. Druhá část fóra se zaměřila na podporu investic a financování vzájemného obchodu a závěr setkání poskytl prostor pro networking a individuální jednání firem.

Datum: 4.10.2016 16:09:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště