Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

Česká republika je druhý nejvýznamnější obchodní partner Francie ve střední a východní Evropě

 

Česká republika je druhý nejvýznamnější obchodní partner Francie ve střední a východní Evropě

  • Francouzský pavilon na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně na ploše 260m2 představí 15 vystavovatelů z Francie z oborů výroby strojů, strojírenských komponentů a plastikářství
  • Pořadatelem 14. ročníku Francouzského pavilonu je Francouzsko-česká obchodní komora (FČOK)
  • V úterý 4. října od 14h30 pořádá FČOK panelovou diskuzi s názvem Quo Vadis Czech industry o dopadech ukončení intervencí České národní banky na tuzemský průmysl a vývoz
  • Francouzský koktejl taktéž v úterý 4. října v 16 hodin zahájí Constantin Kinský, předseda FČOK

Francouzský pavilon na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně letos již po 14. pořádá Francouzsko-česká obchodní komora. V rámci pavilonů V, B a G1 se na 260 metrech výstavní plochy představí 15 francouzských výrobců strojů a strojírenských a plastikářských komponentů. Vedle výstavního programu nabízí FČOK i odbornou panelovou diskusi a francouzský koktejl.

„Francie je druhá největší ekonomika Evropské unie. Česká republika pro tamní trh představuje 2. největšího dodavatele i 2. vývozní destinaci ve střední a východní Evropě. V mnoha sektorech je český průmysl srovnatelný s francouzským, například ve výrobě obráběcích strojů nebo v automobilovém průmyslu. Především díky těmto dvěma sektorům byla ČR 15. světovým dovozcem do Francie v roce 2015. Francie je geograficky i kulturně blízký partner, s nímž bychom měli obchodní vztahy nadále rozvíjet,“ je přesvědčen Michal Macko, obchodní ředitel Francouzsko-české obchodní komory.

Složení vystavovatelů je velmi pestré jak po stránce odborné, tak geografické. Najdeme mezi nimi výrobce obráběcích strojů a strojních komponentů, klimatických komor, průmyslových čerpadel, technických plastů, pružin nebo odstředivek a myček obrobků. Z 15 vystavovatelů jich do Brna 6 přijíždí úplně poprvé, někteří se naopak vrací již dlouhá léta, protože účast na Francouzském pavilonu je pro ně synonymem nových zákazníků i zakázek.

„Rok 2016 je pro nás 11. účastí na brněnském veletrhu. Přestože již několik let máme českou pobočku, ze které navíc řídíme expanzi do dalších zemí, naše produkty se stále kompletně vyrábějí ve Francii a je pro nás zásadní se prezentovat v rámci Francouzského pavilonu na MSV. Vyvážíme do 37 zemí a ČR je pro nás 7. největším trhem,“ potvrzuje význam pavilonu FČOK i českého trhu Frédéric Couppey, generální ředitel společnosti Chambrelan, výrobce průmyslových teleskopických kuličkových lišt a lineárního kolejnicového vedení.

Lákadlem Francouzského pavilonu budou dva stroje společnosti Numalliance, které budou přímo na stánku B40 automaticky ohýbat až 5mm dráty do nejrůznějších tvarů ve zlomku vteřiny a stejná kouzla dovedou i s nerezovými trubkami o průměru několika centimetrů. V České republice se již prodaly desítky těchto strojů, návštěvníci veletrhu je však mohou vidět poprvé.
Klimatické komory společnosti SCS – Systèmes Climatiques Service umí ve svém nitru vytvořit téměř jakékoliv prostředí nezbytné pro testování technických výrobků: solnou mlhu, teplotní šoky, vibrace nebo třeba mráz. Právě rychlost chlazení limonády nebo piva si můžete přijít vyzkoušet osobně na stánek G1/11.

Novinkou v rámci 58. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu je panelová diskuse s názvem Quo Vadis, díky níž za debatním stolem usedne bývalá členka rady České národní banky Eva Zamrazilová, ekonomové Viktor Zeisel (Komerční banka) a Lukáš Kovanda (Roklen Financial Group) a představitel významného francouzského investora v ČR Pavel Krýže, generální ředitel brněnského výrobce motorů Poclain Hydraulics. Mluvčí budou diskutovat o dopadech ukončení intervencí České národní banky na tuzemský průmysl a vývoz i odpovídat na dotazy publika. Quo Vadis pořádá FČOK ve spolupráci s Komerční bankou a Veletrhy Brno.
V úterý 4. října od 16 hodin proběhne přímo mezi stánky v pavilonu V55 a 56 Francouzský koktejl, který oficiálně zahájí 14. ročník Francouzského pavilonu. Hosty přivítá Constantin Kinský, předseda FČOK, Marco Pannunzio, generální ředitel společnosti Total Česká republika, partner koktejlu a zástupci francouzského a italského velvyslanectví v Praze a Italské obchodní komory.

O Francouzsko-české obchodní komoře
Francouzsko-česká obchodní komora, která letos slaví 20 let své existence, sdružuje více než 300 členských společností a je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, kulturní a společenské akce nebo sportovní turnaje a tréninky.

Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 80 firem. FČOK je členem CCI FI, sítě 113 francouzských obchodních a průmyslových komor v zahraničí.

Více informací na www.pavillon-france.eu

Datum: 26.9.2016 15:17:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště