Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Česká premiéra špičkového průmyslového tomografu

 

Přední dodavatel průmyslových rentgenů a CT, inspekčních a měřících systémů a technologického vybavení pro SMT společnost PBT Rožnov pod Radhoštěm prezentuje na Mezinárodním strojírenském veletrhu špičkový průmyslový tomograf phoenix v/tome/xc. Zařízení vyrábí firma GE Sensing α Inspection Technologies.

Podle Radomíra Kubíka z marketingu společnosti PBT jde o kompaktní 450 kW CT pro statické řízení výrobních procesů, jehož maximální rozsah 3D skenování činí 500x1000 mm. Vyznačuje se robustní konstrukcí, malými rozměry, nízkými provozními náklady a snadnou obsluhou. „CT je praktickým nástrojem pro podporu vývoje a řízení kvality výroby. Jeho přínos je velmi výrazný i v oboru výroby plastu. Mohou být totiž zkoumány a měřeny vady výlisků v trojrozměrném prostoru, a to i vady s nízkým kontrastem, jako jsou trhliny, póry a bubliny. Analýza defektů se provádí buď pomocí multipozičního 2D příčného řezu nebo pomocí 3D prostorového pohledu,“ vysvětlil.

Kompletní 3D mapování znamená, že CT může být také použito pro nedestruktivní 3D měření výlisků, které nemohou být kontrolovány pomocí běžných souřadnicových strojů. Lze na něm také kontrolovat i komplexnější sestavy z dalších oblastí výroby. CT skenuje vysoký počet měřících bodů zpravidla se pohybujících v řádech od miliónů do deseti miliónů, které tak vyhodnocuje prostřednictvím aplikace statistických metod, a tím dosahuje rozlišení nižší, než 1/10 voxelů (objemový pixel), to znamená, že v závislosti objektu je dosaženo přesnosti měření v rozsahu mikrometrů.

PBT Rožnov p.R., s.r.o. byla založena v roce 1992 jako dceřiná společnost obchodní firmy PB Technik AG Zollikon ve Švýcarsku, postupným vývojem dospěla k samostatné obchodní i technické činnosti, a v r. 2006 se odkupem zahraničního podílu stala společností ryze českou. Předmětem podnikání firmy je inženýrská a obchodní činnost, výroba, instalace a opravy technologických zařízení a přístrojů, konstrukce strojů a zařízení a výroba a dovoz chemických látek a přípravků, vše se zaměřením na obor montáže elektronických sestav na deskách plošných spojů.

Sortiment zahrnuje vše potřebné od přístrojů pro laboratorní a prototypovou montáž elektronických sestav až po komplexní linky pro velkosériovou plně automatizovanou výrobu. Současně dodává široký sortiment technologických materiálů pro montáž. Kromě hmotných dodávek zabezpečuje technologickou podporu procesů, provádí optimalizace technologických postupů, školení obsluh i technických pracovníků. V této oblasti firma zastupuje 38 zahraničních výrobců technologických zařízení, jejichž výrobky dodává a podporuje v ČR a SR. Sortiment technologických zařízení dodávaný zákazníkům v tuzemsku je dále doplněn i zařízeními z produkce dceřiné společnosti MEAS CZ, s.r.o. Tyto výrobky jsou určeny převážně pro export a společnost je prostřednictvím svých obchodních zástupců prodává do celého světa. Firma PBT Rožnov p.R., s.r.o. má v současné době kromě vlastních pracovníků také řadu externích spolupracovníků, kooperujících firem a spolupracuje s několika odbornými pracovišti vysokých škol.

Datum: 3.10.2014 8:08:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště