Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Česká národní expozice sdružuje služby státu podnikatelům


Vše na jednom místě. Pod tímto heslem se v pavilonu P znovu otevřela Česká národní expozice, která sdružuje nabídku
14 státních institucí a organizací. Podnikatelé tak získají služby a informace na jediném stánku, kde je až do pátku očekávají kompetentní odborníci.

Mottem České národní expozice v pavilonu P je opět Czech Republic: The Country For The Future. Stánek již získal mezinárodní ocenění – stříbrnou medaili na soutěži World Exhibition Stand Awards 2020 –, a jeho jednoduchý a moderní vizuál zve vystavující firmy, aby využili příležitost a přišli si pro cenné informace a doporučení. Mohou požádat o individuální konzultace, ale zároveň přímo v expozici probíhá řada doprovodných seminářů a konferencí. Firmy získají informace například k podpoře exportu, k programům ekonomické migrace nebo k ochraně průmyslových práv v ČR i v zahraničí. Po celou dobu konání veletrhu jsou na stánku přítomni experti z Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva obrany, Ministerstva dopravy, agentur CzechInvest a CzechTrade, Exportní garanční a pojišťovací společnosti, České exportní banky, Národní rozvojové banky, Technologické agentury České republiky, České rozvojové agentury, Úřadu průmyslového vlastnictví, Agentury pro podnikání a inovace a Strojírenského zkušebního ústavu.

Možnost setkat se po vynucené roční pauze opět na strojírenském veletrhu v Brně je pro nás velmi významná. MSV je bezpochyby páteřní událostí českého veletržního byznysu a současně je tou hlavní událostí pro český průmysl. Jsem ráda, že se nám společně s hlavním organizátorem, společností Veletrhy Brno, podařilo v této nestandardní době nastavit podmínky tak, abychom se zde mohli potkat,“ řekla na slavnostním otevření České národní expozice Martina Tauberová, náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro Evropskou unii a zahraniční obchod. Jak zdůraznila, letošní účast je podstatná nejen jako příležitost představit hlavní služby státu a všech agentur. „Druhým hlavním důvodem je, že potřebujeme udržet mezinárodní povědomí a mezinárodní rozměr MSV, abychom mohli i nadále šířit renomé českého průmyslu, českých inovací a produktů s vysokou přidanou hodnotou ve světě a abychom současně mohli podporovat export našich průmyslníků. V průběhu týdne tady budeme mít možnost vzájemné interakce, která je pro nás důležitá pro sbírání zpětné vazby o službách státu a pro jejich přenastavení,“ dodala Martina Tauberová a pozvala všechny na zajímavé doprovodné akce.

V celosvětové pandemii český průmysl ukázal, že bez něho bychom měli daleko těžší pozici,“ konstatoval na otevření expozice Eduard Muřický, náměstek ministra průmyslu a obchodu pro průmysl a stavebnictví. Připomněl, že Česká republika si sama pomohla třeba s výrobou dezinfekce, ochranných pomůcek a dalších potřebných věcí. „Nebýt průmyslové báze, bylo by to daleko obtížnější a možná i nemožné. Každá krize je příležitostí a já věřím, že toto setkání a tento veletrh pomůže českým firmám, aby nastartovaly příležitosti, které je třeba využít právě teď. Všichni za stát jsou tu pro vás a věřím, že vám tyto nástroje pomohou tyto příležitosti využít,“ doplnil.

K návštěvě stánku vystavovatele pozval také Jaroslav Výborný, generální ředitel a předseda představenstva České exportní banky: „Budeme tady pro vás po celou dobu MSV, takže určitě neváhejte se na nás obrátit. Covid-19 přinesl do aktivit strojírenských firem poměrně silnou bariéru a nyní hledáme každou příležitost k tomu, jak dodat další impulsy a restartovat exportní aktivity. Doufám, že strojírenský veletrh tomu pomůže. Bude to letos v menší kvantitě, než jsme byli v minulosti zvyklí, ale doufám, že o to víc kompenzováno kvalitou.

 

Datum: 9.11.2021 14:23:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště