Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

Brno žije Mezinárodním strojírenským veletrhem

 

MSV znamenal v době svého vzniku zásadní impuls pro rozvoj města, říká radní města Brna Pavel Staněk. I dnes zůstává důležitým faktorem rozvoje turismu a služeb, což podtrhuje projekt Brno Fair City.

„Brno Fair City má posílit a rozšířit po městě povědomí o tom, že se koná MSV. Umožňuje návštěvníkům veletrhu poznat to nejlepší z Brna, nejen muzea, architekturu, ale i gastronomické a další služby. Doufám, že se projekt bude dále úspěšně rozvíjet a to, co vidíme v ulicích, nabude ještě větších rozměrů,“ prohlásil před zahájením 60. ročníku MSV radní města Brna Pavel Staněk. Druhý ročník projektu má podle něj navázat na úzké sepětí města a veletrhů, které k MSV tradičně patřilo. „Třeba já si z dětství vzpomínám na ověnčené nástupní ostrůvky a speciální tramvaje označené červenými cedulkami veletrh. Nechceme se vracet do podoby veletržního Brna, kterou známe z dokumentů, ale propojit město s veletrhy v modernější formě. Pomáhá k tomu i úzká spolupráce s městskými firmami, které dnes mají koncernové uspořádání, díky čemuž třeba Veletrhy Brno a Dopravní podnik města Brna rychle a snadno našly společnou řeč,“ upřesnil radní.

Pavel Staněk zdůraznil také historický význam strojírenského veletrhu. „MSV v době svého vzniku znamenal pro poválečné Brno zásadní impuls jeho dalšího rozvoje. Brno se stalo ze zemského hlavního města řadovým krajským městem a bylo válkou poměrně zásadně devastováno, takže jeho situace nebyla vůbec jednoduchá. Navíc proběhla změna společenského zřízení, která rozvoji města také neprospívala. Spolu s Velkou cenou motocyklů, která v té době také prožívala renesanci, byl právě Mezinárodní strojírenský veletrh zásadním impulsem, který začal formovat dnešní mezinárodní tvář města,“ konstatoval radní za ANO. Připomněl, že se tak Brno otevíralo i směrem na západ, nejenom na východ, jak zněl diktát doby, s čímž souvisely významné stavební investice. Z těch nejzásadnějších, které přímo navazovaly na rozvoj výstaviště, jmenoval hotely International a Continental, které dodnes patří ke klíčovým ubytovacím kapacitám města.

Tradiční je také význam MSV pro rozvoj služeb a turismu v rámci města i regionu. Tento faktor je podle Pavla Staňka patrný neustále a město jej posiluje právě projektem Brno Fair City. K termínu největší veletržní akce město přihlíží také při plánování navazujících kulturních akcí a dopravních staveb, třebaže v oblasti dopravy nemůže vždycky situaci ovlivnit. Zároveň využívá přítomnosti politiků a dalších významných hostů k pozitivnímu lobování ve prospěch města. „I tato stránka veletrhu je pro Brno velké plus. Letos jsou na MSV poprvé oba premiéři, český i slovenský, a myslím, že tato reprezentativní účast politiků je nejlepším důkazem příležitostí, které veletrh přináší,“ konstatoval politik.

Datum: 1.10.2018 13:15:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště