Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Britská vláda na MSV informuje o změnách v přepravě


Co čeká české firmy při přepravě zboží do nebo z Velké Británie? Odpovědi poskytuje stánek Ministerstva dopravy Velké Británie v pavilonu V.


Už od letošního října při cestách do Velké Británie nestačí prokázat se pouze občanským průkazem, ale je potřeba mít pas, což je důležité hlavně pro řidiče přepravních společností. Od 1. ledna 2022 navíc budou vyžadována i úplná celní prohlášení a chystají se přísnější celní prohlídky zboží i kontroly veškeré dokumentace. O všech změnách informuje stánek britské vlády v pavilonu V.

Souhrn všech informací je k dispozici i v češtině na webové stránce transport-goods-to-and-from-eu.dft.gov.uk. Firmy zde najdou třeba test, kde si snadno ověří, jestli mají k danému typu zboží veškerou potřebnou dokumentaci. Pro případné dotazy mohou využít živý chat s odborníky na přepravu, ovšem pouze v angličtině.

Dalším zdrojem informací k brexitu a přepravě jsou webové stránky britské vlády www.gov.uk/guidance/visiting-the-uk-as-an-eu-eea-or-swiss-citizen. Nově se zde zájemci mohou zaregistrovat k přepravě zboží prostřednictvím e-mailu, na který následně budou dostávat newsletter s novinkami a změnami v oblasti dopravy. Registrace do nového systému zároveň dopravcům zjednoduší průjezd.

Datum: 12.11.2021 9:53:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště