Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BRIKLIS přiveze kromě lisu i novinku – výklopné zařízení pro sypké materiály

 

Společnost BRIKLIS, přední dodavatel briketovacích lisů, představí na MSV 2016 kromě briketovacího lisu na kovové třísky také nový výrobek – výklopné zařízení pro sypké materiály.

Návštěvníci stánku firmy BRIKLIS v pavilonu P, stánek číslo 117, mají možnost se seznámit nejen s briketovacím lisem iSwarf pro lisování kovových třísek, ale i s  výklopným zařízením VZ 800 pro vyklápění kontejnerů s max. nosností 800 kg, výškou zdvihu do max. 4 metrů a příkonem 0,75 kW.

Bezpečná a pohodlná manipulace se sypkým materiálem

Technologie briketování nejsou jen samostatné briketovací lisy. Patří k ní dopravní cesty materiálu do briketovacího lisu. Novým prvkem pro efektivní a bezobslužnou manipulaci se sypkým odpadem je výklopné zařízení VZ 800, které může být součástí briketovacích lisů vyráběných firmou BRIKLIS. Zařízení je vybaveno potřebnými bezpečnostními prvky, např. úkapové vany, nájezdy, protiskluzové rošty, signalizace, a zároveň splňuje náročné bezpečnostní normy. Bezpečnost obsluhy je zajištěna integrovaným oplocením s definovanými možnostmi přístupu do pracovního prostoru, kde se mění jednotlivé kontejnery s vyklápěným materiálem. Další možností zvýšení bezpečnosti obsluhy je zajištění prostoru navážení vozíku pomocí světelné závory. Toto řešení zkrátí čas zavezení vozíku, protože není potřebné otevírat a zavírat dveře oplocení.

Provedení VZ 800 se přizpůsobuje podmínkám zákazníků

Bylo navrženo konstruktéry firmy právě za účelem zjednodušení dopravy materiálu do násypky briketovacího lisu. Snadno modifikovatelné konstrukční řešení výklopného zařízení umožňuje jeho přizpůsobení přepravním kontejnerům jednotlivých zákazníků. Zdvojené VZ 800 pomáhá v procesech, kde se manipulují a briketují dva druhy různých materiálů nebo je potřebné vyklápět více kontejnerů současně. Briketovací lis je vybaven dvěma násypkami s VZ. Jedna část technologie, násypka lisu a VZ 800, pracuje kontinuálně. Druhá část slouží jako zásobník méně produkovaného odpadu, který se po vyčištění dávkovacího šneku lisu odděleně zpracovává. Dále může druhá část sloužit jako rezerva pro zvýšení produkce odpadu v době navýšení výroby, aby se zabránilo prostojům při manipulaci s kontejnery. VZ 800 lze dodat i jako samostatně stojící zařízení s vlastním rozvaděčem pro připojení k dalším technologiím.

Zákazníci oceňují pohodlný způsob plnění násypky briketovacího lisu. Obsluha pouze vymění prázdný kontejner v pracovním prostoru vyklápěcího zařízení za plný a stisknutím tlačítka spustí proces vyklápění. Nemusí se již dále starat o to, zda je v násypce briketovacího lisu místo pro nový materiál či nikoliv. Čidlo hladiny materiálu v násypce lisu se o automatizaci již postará samo. Briketovací lis je tímto způsobem plynule zásobován. Nedochází k prostojům při jeho práci, pokud je nový kontejner založen do výklopného zařízení dříve, než se stihne předcházející dávka materiálu slisovat.

Firma BRIKLIS nabízí bezpečné, bezobslužné a komplexní řešením vašich procesů

Výklopné zařízení VZ 800 rychle nachází uplatnění v řadě instalací a je používáno nejen k plnění násypky briketovacího lisu třískami, ale např. k plnění drtiče chuchvalci dlouhých špon. Vyklápění kontejnerů pomocí VZ 800 je ekologické a bezpečnější než vyklápění pomocí vysokozdvižného vozíku. Příkon VZ je nízký, jeho provoz je levný, ušetří pracovní sílu a pohonné hmoty. Možnost individuálního provedení zdvihacího výklopného zařízení a rozmanitá volba volitelného příslušenství naplňují všechny specifické zákaznické požadavky.

Datum: 24.8.2016 12:06:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště