Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

BRIKLIS představí na MSV inovativní nápady z oboru

 

I tento rok se firma BRIKLIS, spol. s r.o. představí na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně se svými inovativními nápady z oboru. Právě briketovací technologie řeší aktuální problémy nedostatku, resp. vysokých cen materiálů. Použití briketovacího lisu výrazným způsobem zefektivňuje recyklaci materiálu a tím významně zvyšuje úspory.

 

 

Tato společnost za 31 let své existence na českém i světovém trhu na poli briketování patří bezesporu k předním výrobcům briketovacích lisů a souvisejících zařízení. Právě použití briketovacího lisu, při zpracování kovového odpadu hlavně třísek vzniklých z obrábění, představuje v dnešní době jedno z výhodných ekonomických řešení pro strojírenské podniky i firmy zabývající se druhotným zpracováním kovových třísek.

Společnost BRIKLIS ovšem nevyrábí pouze briketovací lisy. Vyrábí kompletní automatizované linky k briketovacím lisům, a nejen k nim. V nabídce této firmy najdete například i vyklápěcí zařízení kontejnerů, šnekové dopravníky, třídiče, drtiče, balící zařízení briket atd. Jedná se o strojírenskou firmu s vlastním vývojovým, konstrukčním a projektovým týmem, která vyrábí i zakázkově jednoúčelové stroje. Samozřejmostí je zajištění vlastního servisu.  V nabídce firmy BRIKLIS najdeme i další služby jako řezání laserem a vodním paprskem

Firma se snaží být přínosná i v oblasti životního prostředí, udržitelnosti a ekologie, proto se zapojila i v oblasti výzkumu.

Exponátem výstavy bude briketovací lis

Významným výrobním programem jsou tedy briketovací lisy na kovový odpad, především z obrábění. Tedy na třísky a špony hliníku, oceli, litiny a dalších kovů. Zde je důvodem briketování snížení objemu a povrchu třísek pro jejich snadnější a efektivnější tavbu, vytlačení zbytkových chladících a řezných emulzí a olejů z třísek, které je možné vracet do výroby, briketování zvyšuje čistotu pracovišť, snižuje ekologické zatížení, snižuje nároky na logistiku, a tím přináší i významné úspory.

Zkušenosti, personální a technické zázemí této rodinné firmy umožnily vývoj, výrobu a uvedení na trh novinky v oblasti briketování, kterou je malý, univerzální a kompaktní lis s názvem iSwarf 50. Unikátnost tohoto lisu je především v tom, že přímo jeho součástí je drtič ARTEP s patentově chráněnou konstrukcí z roku 2020. Drtič slouží pro nadrcení dlouhých špon a chuchvalců na sypkou frakci. Tento lis je schopen zpracovat krátké i dlouhé špony a pyšní se také průmyslovou ochranou z roku 2019.

V nabídce je celá typová řada lisů iSwarf, která nabízí mnoho variant výkonů a vybavení. Díky stavebnicové konstrukci dokážou tyto lisy splnit náročné požadavky na automatizaci provozu.

www.briklis.cz

 

Datum: 13.6.2022 15:44:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště