Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BRIKLIS šetří náklady i životní prostředí

 

Firma BRIKLIS představí na MSV nejnovější briketovací lis iSwarf, který zhutňuje třísky z obrábění kovů do briket. Technologie briketování je určena pro strojírenské podniky, které řeší třískové hospodářství, ale i pro společnosti zabývající se druhotným zpracování kovových třísek. Nejvýhodnější využití je ve slévárnách, které mají vlastní obrobnu. Přepracováním třísek do briket se nejen zvýší jejich výkupní cena, ale sníží se také náklady na přepravu i uskladnění a ještě se ušetří za chladicí kapaliny.

Briketovat lze krátké špony a s použitím drtiče i špony dlouhé. Podle typu třísek a způsobu připojení briketovacího lisu k výrobní technologii se volí typ a velikost násypky. Systém recyklace a briketování třísek se řeší vždy individuálně podle potřeb daného provozu. Zda je materiál vhodný pro lisování, zjistí firma BRIKLIS při bezplatně prováděnýchi testovacích zkouškách. 

Díky tomu lze reagovat na nové požadavky zákazníka ještě před zadáním finální objednávky do výroby. Tento  způsob prodeje umožňuje vyřešit případná úskalí procesu ještě před uzavřením kontraktu a obě strany tak sníží případná rizika funkčnosti dodávané technologie. Zkušenosti firem, které lisy ve svých provozech již používají, potvrzují návratnost investice od tří měsíců až do jednoho roku.

Briketovací lisy BRIKLIS jsou k dispozici v několika produktových řadách. Typová řada BrikStar s výkonem od 10 do 500 kg za hodinu je určena pro zpracování spalitelných materiálů, jako  jsou piliny, hobliny a prach ze dřeva, drcené energetické rostliny, sláma, pazdeří, makovina, drcený papír aj.

Novější lisy na kovový odpad zpracovávají třísky z obrábění oceli, litiny nebo barevných kovů. A protože lis zmenší i objem materiálu, ušetří se i na přepravě.  Řada stavebnicových briketovacích lisů pro lisování barevných kovů iSwarf je velmi rozsáhlá a nabízí mnoho variant výkonů a vybavení. Kombinací volby příkonu motoru čerpadla hydraulického agregátu od 4 kW do 15 kW a průměru lisovacích nástrojů od 55 mm do 100 mm se řeší požadavek na kvalitu briket a výkon briketovacího lisu. Tato řada umožňuje velmi jednoduché navýšení výkonu nebo změnu násypky v případě nárůstu výroby v budoucnosti. Starší a osvědčenou řadou jsou lisy BrikStar M a MD, které lisují třísky z obrábění litiny, oceli, barevných kovů a brusné kaly tlakem až 400 MPa.

Upravením konstrukce standardních lisů nebo změnou řízení či programu se firma BRIKLIS snaží docílit lisovatelnosti většiny materiálů. Pro každého zákazníka navrhnou konstruktéři nejvhodnější provedení briketovacího lisu tak, aby proces využití odpadu byl pro něj co nejvýnosnější. Technologie briketování se ukázala jako provozně nenáročná a velmi perspektivní s krátkou návratností investic, která se například ve slévárnách pohybuje v řádech měsíců.  Hledáním úspor, šetřením surovinových zdrojů, snižováním nákladů na výrobu a zaváděním nových šetrných technologií lze významným způsobem zvyšovat zisk a zároveň chránit naše životní prostředí.

Lisy BRIKLIS již nalezly uplatnění v závodech automobilového průmyslu, leteckého průmyslu, slévárnách, železárnách a kovošrotech po celém světě. Pro zákazníky se speciálními materiály či požadavky firma vyrábí jednoúčelové stroje na zakázku. Doposud vyrobila téměř čtyři tisíce lisů, z toho 170 na kovový materiál. K jejím odběratelům patří společnosti jako Auto Škoda, Honda, Renault, Bosch Automotive Products Čína, KAI Korea, CaV Anglie, Let Kunovice, SAKER, Metal Trade Comax a další.  V současnosti BRIKLIS vyrábí pro export nejméně jeden lis na kovový odpad každý měsíc. Na MSV chce tuto technologii nabídnout především tuzemským zákazníkům, kteří s ní ještě nejsou tolik obeznámeni.

Datum: 27.7.2015 9:09:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště