Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Bízková: Memorandum o spolupráci zabrání výprodeji know-how z ČR

 

Exportní pojišťovna EGAP, Technologická agentura ČR (TA ČR), Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo zahraničních věcí, Czech Trade, Svaz průmyslu a dopravy, Hospodářská komora a Asociace malých a středních podniků podepsaly na MSV mnohostranné memorandum o další spolupráci.

„Je to důležitý krok k tomu, abychom zabránili výprodeji českého know-how do zahraničí. Tato spolupráce umožní české nápady držet u nás a vyvážet až výsledné produkty,“ uvedla podpis předsedkyně TA ČR Rut Bízková. Tato agentura je organizační složkou státu a správcem rozpočtové kapitoly. Připravuje a spravuje dotační programy státní podpory, jejichž smyslem je podnítit propojení výzkumných organizací aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje s inovačními aktivitami ve firmách i státní správě. Na podporu výzkumu, vývoje a inovací má ve svých sedmi programech do roku 2022 připraveno téměř 20,5 miliard korun.

Státní instituce a podnikatelské svazy tvoří pracovní skupinu, která bude pokračovat v hledání dalších výzkumných projektů, hodnotit jejich pokrok a v rámci svých kompetencí budou výzkumným projektům pomáhat s komercionalizací. Celou spolupráci bude zaštiťovat nově budované Poradenské centrum TA ČR.

Datum: 14.9.2015 14:31:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště