Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
5.-9.10. 2020

Mezinárodní strojírenský veletrh

BIBUS prezentuje revoluční pohon, vozíky není třeba tlačit ručně

 

Revoluční pohon, první elektrické kolo s integrovaným elektromotorem a bateriemi, prezentuje na MSV obchodní společnost BIBUS s.r.o. Uveze náklad až sto kilogramů a jeho krouticí moment činí 55 Nm. Na jedno nabití s ním lze uskutečnit 200 rozjezdů, přičemž má životnost 10 let. 

Toto zařízení lze instalovat například na přepravní čtyřkolové vozíky – novinka se umístí do středu podlahy vozíku a ovládací jednotka je umístěna madle. Pracovník tedy do vozíku vůbec nemusí tlačit, ovládá jej právě displejem. Dále se dá toto zařízení využít mimo jiné na dvoukolový vozík a další obdobná zařízení, ale i třeba i na koloběžku, prostě na všechny ručně tlačené těžší předměty.

Na veletrhu představil BIBUS především novinky v manipulační technice. Jde mimo jiné o Reel Handling Units Manipulátory na role od 30 kg do 30 tun, které se vyznačují  jednoduchým ovládáním a vysokou ergonomií. Jsou bezpečné, mají dlouhou životnost a návratnost investic je rychlá. BIBUS dodává i Linear and Motion Solution od společnosti Nadella. Ta vyrábí své hlavní produkty pro většinu průmyslových odvětví, ve kterých je zapotřebí lineární vedení. Ta se uplatňují od obráběcích strojů, přes zpracování a balení potravin až po zlatnictví. Vedení jsou zhotovena z oceli nebo hliníku, aplikují se pro těžké i lehké zatížení při vysokých rychlostech. Mají širokou škálu rozměrů teleskopických lišt a lineárního kuličkového vedení.

BIBUS má ve svém portfóliu též převodovky a motory. Dodává široký sortiment převodovek, frekvenčních měničů a elektromotorů. Tyto kvalitní výrobky se uplatňují i v nejnáročnějších provozních podmínkách, mají totiž vysokou životnost a spolehlivost. Jde například o převodovky s čelními, kuželovými koly, šnekové, koaxiální, úhlové, závěsné, planetové převodovky, variátory apod. Hydrostatické integrované pohony jsou pak určeny především  pro žací stroje na trávu (zahradní traktory, kultivátory a sekačky). Uplatňují se také v komunální sféře.

Zajímavé jsou také tlumiče rázů, které opakovaně zachycují mechanické rázy a absorbují energii ve strojních zařízeních, manipulátorech, výrobních linkách, dopravních zařízeních apod. Mají nastavitelné provedení nebo samokompenzační provedení. Používají se pro hmotnost od 0,3 do 330 tisíc kil, rychlosti 0,015 do 20 m/sec a teploty do 120 stupňů Celsia. Během každého výrobního procesu dochází ke vzájemnému pohybu funkčních částí strojů. Jakýkoliv pohybující se objekt má kinetickou energii, a pokud je zastaven, pohlcení této energie může mít za následek destruktivní rázové síly. Právě k tomu slouží tlumiče rázu.

Když potřebujeme tlumit jakékoliv části, například pojezdového vozíku, tak k tomu slouží tlumiče rázu. Buď jde o hydraulický tlumič rázu, který má největší efektivitu, nebo lze použít polymerové tlumiče a plastové tlumiče. To je sice levnější varianta, ale nemají takovou výkonnost jako hydraulické. Kinetická energie se zvyšuje s kvadrátem rychlosti a rostoucí hmotností. Obecně platí, že čím rychlejší je zařízení, tím větší energii má. Starší metody absorpce energie jako gumové nárazníky, vinuté pružiny, hydraulické brzdné válce a pneumatické tlumení, neposkytují hladkou křivku zpomalení a v jistém bodě vytvářejí vysoké špičky sil. Optimální jsou tedy ACE průmyslové špičkové tlumiče rázů, které mají řadu škrtících otvorů umístěných po celé délce zdvihu. Tím je dosaženo pozvolného lineárního zpomalování.

Obchodní společnost BIBUS s.r.o. byla založena v roce 1992 českým podnikatelem a švýcarskou společností BIBUS AG. Česká společnost jako první dcera švýcarské firmy, je součástí nadnárodního holdingu BIBUS Holding. Hlavní aktivitou společnosti jsou dodávky dílů a systémů pro strojírenství, elektrotechniku, hydrauliku a technologii pro životní prostředí. V Brně společnost disponuje moderním skladem o ploše 1300 metrů čtverečních, v němž je zákazníkům k dispozici k okamžitému odběru 2000 položek.

Datum: 11.10.2013 9:00:00

Současně také

IMT
5.-9.10. 2020


FOND-EX
5.-9.10. 2020


WELDING
5.-9.10. 2020


PLASTEX
5.-9.10. 2020


PROFINTECH
5.-9.10. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště