Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

Basque Trade & Investment pomohou při kulatém stolu domluvit správné dodavatele nebo distributory

 

Agentura BASQUE TRADE & INVESTMENT je součástí rozvojové agentury španělského regionu Baskicko SPRI. Do její gesce spadá například zahraniční obchod, vědecko-technické parky, dotace nebo podpora prostřednictvím venture kapitálu. V Brně u příležitostí Mezinárodního strojírenského veletrhu 2019 budou při doprovodném programu pomáhat firmám nalézt správného dodavatele materiálů, distributora zboží či pomohou v otázkách ohledně strategických partnerstvích. Jejich pomoc můžete vyhledat na stánku 017 v pavilonu V.

Původní agentura se sídlem na severu Pyrenejského poloostrova se rozrostla do sedmnácti zahraničních kanceláří v nejrůznějších zemích světa. Kancelář pro Českou republiku a Slovensko funguje již 17 let. „Zabýváme se vyhledáváním dodavatelů, klientů, distributorů, strategických partnerů a akvizic firem, zaměstnanců, pozemků nebo hal. Jak vidíte naše zaměření je široké. Také zpracováváme oborové studie a zastupujeme strojírenské veletrhy v Bilbau,“ řekl ředitel společnosti pro ČR a SR Tomáš Buchtele.

Na stánku společnosti se mimo jiné mohou zájemci dozvědět s jakými obchodními partnery a v jakém oboru může případná spolupráce vzniknout. „Je toho celá řada od výrobce obráběcích i tvářecích strojů, strojních zařízení, komponentů, softwaru, zařízení pro automatizaci až po partnery zabývajícími se nástroji, formami a materiály,“ dodal Buchtele. Zároveň tam zájemci naleznou zastoupení a expozici konkrétních firem z našeho regionu - AGME, MTC-ITS, INNOVALIA Metrology, INTERMODAL FORWARDING, PICK TO LIGHT SYSTEM a PRODUCTOS SALINAS.

Baskicko jako centrum investic

Region Baskicko je jedním z technologických center Španělska. Vyrábí se zde např. 80 % obráběcích a tvářecích strojů, 65 % výkovků, 50 % odlitků, 40 % oceli, 90 % ušlechtilé oceli, 40 % domácích spotřebičů, 45 % autokomponentů či 40 % průmyslové elektroniky v rámci Španělska. Španělský svaz výrobců obráběcích a tvářecích strojů má sídlo v našem regionu v Bilbau, stejně tak jako nebo španělský svaz hutních podniků nebo Španělská železniční asociace. Samotný region Baskicko je třetím největším výrobcem obráběcích a tvářecích strojů v Evropě. Je i centrem výroby investičních celků, lodního, leteckého a automobilového průmyslu, nanotechnologií a biotechnologií aj. V ČR a SR působí kolem 50 společností s baskickým kapitálem a skoro všechny jsou z oblasti strojírenství.

Autor: Vojtěch Labuda

Datum: 18.9.2019 9:53:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště