Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

Balluff CZ s.r.o.

 

Světelné pole BLA pro přesnou identifikaci dílu

Společnost Balluff vyvinula nové světelné pole BLA s dosahem až 2 m a s velkým rozlišením pro optickou detekci objektů o šířce do 50 mm. Světelné pole se skládá z vysílače s vysoce výkonným červeným laserem a z přijímací části. Zařízení muže pracovat zcela samostatně, bez dodatečného příslušenství a bez nutnosti používat pro jeho nastavení PC nebo speciální software. Světelné pole totiž lze kompletně nastavit ovladačem s displejem, jenž je součástí přijímací části pole. Vzhledem k rozměrovému rozlišení od 0,01 mm má světelné pole BLA široké možnosti použití.   

Vyhodnocováno je nejen množství dopadajícího světla ze zvlášť homogenního laserového zdroje, ale také pozice světelné stopy nebo stínu po délce světelného pole. Vysílač i přijímač jsou navíc uzavřeny v robustních krytech, které odolávají nepříznivým průmyslovým podmínkám.

Funkce Světelného pole mohou být snadno a rychle seřízeny s využitím multifunkčního grafického displeje. Uživatel může funkcí teach-in určit až šest různých objektů a zamaskovat překážky v měřicím poli (funkce blanking). Takto mohou být spolehlivě detekovány, srovnávány nebo tříděny různé objekty podle minimálních odchylek jejich rozměrů. Výsledky testů jsou kombinací dvou analogových a tří digitálních signálů. K dispozici bude také varianta s rozhraním IO-Link.

 

Vyhodnocovací jednotka RFID s rozhraním IO-Link

Nová vyhodnocovací jednotka BIS V je vestavěna v odolném kovovém krytu (IP67). Lze k ní připojit až čtyři čtecí a zapisovací hlavy. Mohou to být hlavy pracující v pásmu HF (13,56 MHz) podle ISO 15693 nebo ISO 14443, případně v pásmu LF (125 kHz). Vyhodnocovací jednotka sama rozpozná, jaká hlava je k ní připojena. Jako servisní rozhraní pro připojení k počítači funguje USB. Výstupní rozhraní může být Profibus, EtherCAT, Profinet nebo CC-Link. BIS V je navíc na současném trhu jediná vyhodnocovací jednotka RFID, která má rozhraní IO-Link Master pro přímé připojení snímačů nebo akčních členů podporujících komunikaci IO-Link.

www.balluff.cz

Datum: 9.6.2015 9:41:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště