Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
5.-9.10. 2020

Mezinárodní strojírenský veletrh

ArcelorMittal vyrábí speciální ocel pro automobilový průmysl

 

Společnost ArcelorMittal Ostrava na MSV představila novinku svého portfolia - ploché tyče pro listové pružiny, které se využívají především v automobilovém průmyslu. Tyče ze speciální chrom-vanadové oceli jsou zaoblené a mimořádně odolné, prohlédnout si je můžete v pavilonu V.


„Každý rok uvádíme na trh nějaký nový výrobek, letos je to plochá tyč pro automobilový průmysl. Jde o další posun ve zvyšování podílu výrobků s vysokou přidanou hodnotou, které nám zajistí lepší konkurenceschopnost. Tento nový výrobek je důkazem, že na výzkum a vývoj klademe skutečně velký důraz," uvedl na MSV Vijay Mahadevan, generální ředitel ArcelorMittal Ostrava. Rozšíření produktového portfolia si vyžádalo investici do úpravy středojemné válcovny ve výši více než 210 milionů korun. Plně dokončena bude v roce 2017, ale výroba byla zahájena již letos.

Nízkolegovaná ušlechtilá chrom-vanadová ocel se vyznačuje vysokou houževnatostí, pevností a odolností vůči cyklickému namáhání. To ji předurčuje k výrobě vysoce namáhaných strojních součástí, jako jsou listové pružiny. Huť byla zařazena na seznam dodavatelů tyčí pro výrobu listových pružin, což je jedna z nutných podmínek, aby mohl být nový výrobek v automobilovém průmyslu používán. Vedle osobních automobilů se listové pružiny uplatňují v nákladní přepravě, najdeme je v užitkových vozidlech, dodávkách, nákladních automobilech, přívěsech, pick-upech, SUV, kolejových vozidlech či zemědělských strojích.

ArcelorMittal Ostrava patří do největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal a má i s dceřinými společnostmi 7250 zaměstnanců. Ročně vyrábí dva miliony tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví a strojírenství.

Datum: 6.10.2016 19:00:00

Současně také

IMT
5.-9.10. 2020


FOND-EX
5.-9.10. 2020


WELDING
5.-9.10. 2020


PLASTEX
5.-9.10. 2020


PROFINTECH
5.-9.10. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště