Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
5.-9.10. 2020

Mezinárodní strojírenský veletrh

ARBURG: Zlatá medaile pro zařízení Freeformer

 

Společnost ARBURG slavila na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně úspěch se zařízením pro výrobu funkčních plastových dílů s novou patentovanou technologii AKF/APF. Zařízení Freeformer mělo svoji českou premiéru právě v Brně, kde získalo Zlatou medaili v kategorii Nejlepší inovační exponát.

Zařízení Freeformer je určeno pro výrobu plastových dílů,  které díky revolučnímu principu vstřikování vyrábí bez použití formy. Přitom si výrobky zachovávají téměř totožné mechanické, chemické a elektrické vlastnosti, jaké mají dílce vyráběné klasicky.  

“Freeformer je velice podobné zařízení jako 3D tiskárny, ale odlišuje se tím, že používá standardní granulát a dokáže vyrábět i dvou komponentní dílce, tzn. v kombinaci měkký – tvrdý plast. Jedná se o stroj, který zčásti připomíná vstřikovací lis, je zde vstřikovací jednotka speciálně upravená na to, aby granulát homogenizovala, roztavila a taveninu následně nanášela na platformu, na které se poté vytváří po vrstvách celý dílec. Na rozdíl od vstřikovacího stroje chybí forma a uzavírací jednotka. Z našeho pohledu je to zařízení, které je určeno pro malosériové nebo prototypové výroby. Byli bychom velice rádi, kdyby v lisovnách kromě klasických vstřikovacích strojů stály i naše Freeformy jako doplněk výrobního programu,“ říká Daniel Orel, zástupce firmy Arburg, který se také krátce zmínil o medailovém pondělku.

“Velice nás těší ocenění Zlatou medailí. Určitě se o tento úspěch podělíme s jak s našimi stávajícími, tak novými zákazníky. Výrobky Arburg se standardně nacházejí v lisovnách a nástrojárnách. Očekáváme, že o naše nové zařízení projeví zájem i různé designérské a vývojové společnosti, automobilky a další,“ uvedl Daniel Orel na stánku v pavilonu G1.

Datum: 2.10.2014 16:00:00

Současně také

IMT
5.-9.10. 2020


FOND-EX
5.-9.10. 2020


WELDING
5.-9.10. 2020


PLASTEX
5.-9.10. 2020


PROFINTECH
5.-9.10. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště