Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

AJP-tech

 

Společnost AJP-tech představí na svém stánku č. 43 v pavilonu E na MSV 2016 v Brně mobilní systém pro mikroúderové značení FlyMarker® mini, který je pravděpodobně nejlehčím zařízením s bateriovým napájením ve své kategorii.

Brněnská polečnost AJP-tech představí na svém stánku č. 43 v pavilonu E na MSV 2016 v Brně mobilní systém pro mikroúderové značení FlyMarker® mini, který je pravděpodobně nejlehčím zařízením s bateriovým napájením ve své kategorii.

Tato novinka od renomované německé firmy Markator dospěla již do své čtvrté generace, přičemž staví na silných stránkách osvědčených předchozích modelů, jež předčí svou nízkou hmotností pouhých 2,4 kg, kompaktním designem, pevnou konstrukcí i zajímavou zaváděcí cenou.

Značicí jednotka FlyMarker® mini vyniká také rychlostí značení, intuitivním ovládáním a klávesnicí, která je ve srovnání s membránovými klávesnicemi výrazně odolnější. Díky numerickým znakům lze čísla používaná v průmyslových aplikacích zadávat přímo bez nutnosti vstupovat do nabídky ovládacího softwaru. Značit lze písmeny, čísly a znaky, jakož i individuálními logy, testovacími symboly nebo tzv. Data Matrix kódy. Do vnitřní paměti je možné uložit stovky prvků, které lze jednoduše přenášet přes integrované USB rozhraní.

FlyMarker® mini má ideální polohu těžiště, která je přesně určena pro mobilní použití. Díky svému ergonomickému designu zařízení výborně sedí v ruce a pracovníka zbytečně nezatěžuje. Druhá rukojeť, podle potřeby namontovaná na čelní straně značicího zařízení, umožňuje pohodlné držení oběma rukama, takže je umístění značicího zařízení na předmětech ještě jednodušší, přesnější a bezpečnější.

Díky nízké hmotnosti je toto zařízení snadno přenosné a značení může být provedeno přímo na místě, kde se vyrábí díly, které mají být označeny – stejně snadno jako se to děje každý den při používání akumulátorových šroubováků. To je velmi užitečné, když je potřeba označovat velké díly, se kterými se obtížně manipuluje. Pro přepravu do jiného pracoviště nebo výrobní haly je možné použít praktický kufřík. Součástí dodávky jsou dvě Li-Ionové baterie, takže i časově náročnější značení lze provést bez přerušení.

Značicí síla elektromagnetu, který byl speciálně vyvinut pro mobilní značicí účely, lze individuálně nastavit na konkrétní označovaný materiál a potřebnou hloubku značení. Je možné značit předměty z plastu, hliníku, nerezi i kalené oceli a tyto při zachování viditelnosti značení dále např. opískovat nebo natřít. Vysoké úrovně výsledného značení prostřednictvím FlyMarker® mini je dosaženo díky stabilní mechanice s dlouhou životností. Pro značení může být zcela využita plocha 65 × 30 mm, která je osvětlena integrovaným LED zdrojem. Dvě prizmatické drážky na polohovací desce pomáhají s označováním kulatých výrobků (radiální a axiální). Je možné kompenzovat výškové rozdíly do 5 mm. Konstantní hloubku značení je možné zajistit také u nerovných dílů. Pro speciální aplikace, jako například značení kruhových obrobků na čelní hraně atd., je k dispozici několik řešení již v základním příslušenství. Další nadstandardní využití umožňuje volitelné příslušenství jako např. magnetický držák, integrovaná čtečka čarových kódů, stojan a další.

Představeny budou dále produkty:

  • Mikroúderové značicí zařízení FlyMarker Pro
  • MARKATOR MV5 VU2 Sprint Plus - kompaktní rychlá značicí hlava schopna současně značit mikroúderem a rytím
  • Inkoustové značicí zařízení německé firmy REA JET – systém HR a DOD
  • Laserové značicí zařízení
  • Průmyslové kamery švýcarské značky Baumer ze série CX, TX a VeriSens® XC, XF

Více informací na www.ajptech.cz

Datum: 9.8.2016 13:39:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště