Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ADVANTAGE dodává stroje na povrchové úpravy od dvaceti světových výrobců

 

Firma ADVANTAGE prezentovala na MSV stroje firmy OTEC, jehož je v ČR výhradním zástupcem. Firma OTEC vyvíjí a vyrábí inovativní stroje určené k precizním a hospodárným povrchovým úpravám. V průběhu pouhých deseti let si podnik získal celosvětově vůdčí postavení v oblasti technologie povrchových úprav. Díky rozsáhlé distribuční síti jsou dnes produkty firmy OTEC dostupné zákazníkům po celém světě.

Společnost zaznamenala velký rozkvět zejména díky vývoji talířové odstředivé technologie a technologie vlečného leštění. Pomocí těchto technologií je možné v krátkém čase odhrotovávat, brousit, hladit nebo leštit obrobky libovolného tvaru i rozdílné hmotnosti. Metoda talířového odstřeďování umožňuje hospodárné, dokonalé a rychlé povrchové úpravy a hodí se ideálně k opracování málo dimenzovaných obrobků. K úpravě těžkých obrobků s bohatými konturami se používají vlečné leštící stroje, které umožňují velmi precizní strojové povrchové úpravy. Sortiment firmy OTEC uzavírají zařízení na separaci opracovávaných obrobků a používaného média a na úpravu použité vody. Zájemci o výběr vhodného systému mohou využít služby bezplatného opracování vzorků, kterou poskytuje zkušební oddělení firmy OTEC. Tato služba je dostupná zákazníkům na celém světě.

V oblasti výroby nástrojů firma OTEC vyvinula speciální stroj vlečného omílání vhodného pro odjehlování, zaoblování hran, hlazení a leštění. Pro opracování lisovaných, soustružených a válcovaných součásti je nejméně nákladná metoda diskového odstřeďování. Stroje řady ECO a CF jsou ideální pro broušení, hlazení a leštění. Absolutní preciznost, přesnost a spolehlivost jsou nutné ve zdravotnictví. Např. pro povrchovou úpravu implantátů a částí zubních protéz. Titanové, keramické a pryskyřicové části vyžadují nejvyšší možnou kvalitu povrchu. Perfektní lesk i v těch nejhůře dostupných oblastech - rychlý a ekonomický. I zde platí, že lze najít to nejvhodnější řešení, ze široké nabídky společnosti OTEC.

Společnost OTEC speciálně vyvinula novou jednotku SF 3/105 pro jemné obrábění v ponoru se systémem pulzního pohonu tak, aby bylo možné tento systém plně in-tegrovat do výrobních linek pro velkokapacitní výrobu. Tento typ jednotky umožňuje během několika sekund odstranění otřepů, zaoblení, vyhlazení nebo vyleštění složi-tých dílů vyrobených soustružením, například šnekových pohonů, ozubených kol a vačkových hřídelí. Je velmi snadné nastavit jednotku na dobu výrobního cyklu, která často činí pouze několik málo sekund. Obrobky jsou upevněny pomocí čelistí nebo podobného upínače. Plnění může být prováděno ručně pomocí manipulačního systému nebo robotem (zejména v případě sériové výroby). Zpracování se provádí ponořením obrobku do proudu brusného nebo lešticího materiálu. Proud materiálu je vytvářen pomocí rotačního bubnu o průměru až 1,05 m. Rychlost laminárního proudění až 15 m/s zajišťuje velmi krátké doby zpracování.

Systém pulzního pohonu, který vyvinula společnost OTEC, přináší dokonalé výsled-ky tím, že neustále mění směr otáčení. Při tomto procesu je upnutý obrobek ponořen do proudu brusného nebo lešticího materiálu, v němž je střídavě zpracováván v každém směru rotace v proudu brusného nebo lešticího materiálu. Zpomalení a opětovné zrychlení na 2 000 otáček za minutu trvá pouze půl sekundy. Tím je dosa-hováno relativních rychlostí až 30 m/s a zrychlení až 40 G. Hlavní výhodou jsou ne-smírně krátké doby obrábění.

ADVANTAGE dodává výrobky od dvaceti světových výrobců strojů. Roku 2005 se začala psát historie firmy Advantage-fl.cz. „Z drobného prodejce zlatnického nářadí na českém a slovenském trhu se firma během několika let etablovala jako spolehlivý dodavatel nářadí, strojů a spotřebního materiálu zejména pro zlatnickou výrobu. Uzavřeli jsme mnoho kontraktů se zahraničními výrobci, abychom našim zákazníkům mohli nabízet stroje a drobné vybavení té nejlepší kvality, a to za ceny stejné, jako na zahraničních trzích, ale s pohodlím nákupu a servisu v ČR. Za tu dobu jsme se stali výhradními distributory mnoha značek,“ dodla Filip Lukeš, jednatel společnosti Advantage.

Datum: 18.9.2015 20:00:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště