Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Bossard dostal smart řešeními pod kontrolu zásobovací cyklus!

 

Součástí letošního projektu Digitální továrna 2.0 se stane expozice společnosti Bossard. Ta se od svého začátku v roce 1831 zabývá vývojem a dodávkami spojovacích materiálů. Od šroubků, vrutů až po sofistikované speciální prvky vyvinuté a vyrobené na základě projektu zákazníka pouze pro něj.

Od normovaných dílů přes svoje unikátní řešení v oblasti spojování se švýcarská společnost stala jedním z velkých hráčů na světovém trhu.

V posledních letech však přichází i s řadou řešení, které zapadají do konceptu Průmysl 4.0. Jde o celé systémy, jak zefektivnit výrobu a laicky řečeno, co nejvíc šetřit lidskou sílu tak, aby se pracovník mohl efektivně věnovat další práci třeba právě montáži.

Na brněnském mezinárodním strojírenském veletrhu chce společnost potencionální zákazníky obšírně seznámit se dvěma systémy, které spadají do oblasti logistiky – SmartBin Flex a Smart Label.

Prvně zmíněný je vlastně chytrý box, který automaticky hlídá stav zásob a poskytuje tak plnou kontrolu zásobovacího cyklu. „SmartBin Flex sestává z váhového senzoru, který je pevně spojen s boxem. Každý box představuje nezávislou jednotku, která je integrována do montážních pracovišť. Váhové senzory průběžně monitorují stav zásob a data jsou bezdrátově odesílána,“ popisuje obchodní zástupce Michal Bubík z české pobočky Bossard.

Nemůže tak nastat situace, kdy pracovník šmátrá v zásobníku a marně hledá ještě aspoň jeden komponent. V systému je totiž nastaven takzvaný objednací limit, do kterého když váha klesne, automaticky se vygeneruje objednávka pro doplnění zásoby.

„Bossard konsoliduje objednané položky do jedné zásilky, která je zákazníkovi odeslána. Dle dohody s ním zboží buď dodáváme na příjem zboží, nebo přímo na místo spotřeby,“ popisuje další efektivní řešení Michal Bubík.

Se SmartLabel je box ještě chytřejší. Jde o inteligentní štítek, který je možno upevnit na jakýkoli běžný regál či box. Zobrazuje podstatné informace o produktu, stav objednávky v reálném čase a datum dodání. „Uživatelé mohou vygenerovat objednávku přímo na místě spotřeby stisknutím tlačítka. Displej SmartLabel je založen na technologii e-paper a je dobře čitelný za všech světelných podmínek a dlouhá výdrž baterie zaručuje minimální údržbu,“ poznamenal Michal Bubík.

Bossard CZ najdou zájemci mezi 7. a 11. říjnem v pavilonu A.

 


 

BOSSARD

Profil společnosti

Bossard CZ s.r.o. je součástí skupiny Bossard, která patří mezi přední mezinárodní dodavatele produktových řešení a služeb v oblasti spojovacích technologií. Díky širokému sortimentu spojovacích prvků čítajícímu více než 1 000 000 artiklů, technickému poradenství a řízení zásob prostřednictvím metodologie Smart Factory Logistics, poskytujeme našim zákazníkům kompletní podporu v oblasti zásobování B a C díly. Mezi naše zákazníky patří lokální a mezinárodní průmyslové společnosti, které používají naše řešení ke zvýšení své produktivity.

Portfolio služeb a produktů

  • Produkty: Spojovací prvky dle mezinárodních norem, značkové spojovací prvky, speciální (výkresové) spojovací prvky.
  • Služby v oblasti výzkumu a vývoje: Třístupňová metodologie Assembly Technology Expert pomáhá našim zákazníkům zkrátit výrobní čas a podstatně snížit náklady. Poskytujeme konkurenční výhodu zkrácením doby uvedení výrobku na trh. Prostřednictvím našich expertních služeb poradíme od vývoje, přes sériovou výrobu až po konstrukci zakázkových výkresových dílů. Poskytujeme též odborné semináře, webináře a školení připravené na míru dle konkrétních potřeb našich zákazníků.
  • Služby v oblasti logistiky: Metodologie Smart Factory Logistics založená na Internetu věcí, pomáhá účinně redukovat celkové náklady na vlastnictví (TCO). Inteligentní systémy, jako jsou SmartBin nebo SmartLabel, optimalizují proces zásobování a převezmou správu dílů B a C.


Videa

 

Datum: 28.8.2019 15:00:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště