Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

ABB vstupuje do továrny budoucnosti. V Brně předvede digitální průlom

 

Letošním heslem společnosti ABB, s. r. o. pro Mezinárodní strojírenský veletrhu je „továrna budoucnosti“. Společnosti láká širokou laickou i odbornou veřejnost na technologické novinky budoucnosti a své vidění Průmyslové revoluce 4.0. Návštěvníci zde uvidí opravdu široký výběr „sci-fi“ novinek, mezi které patří například nabití auta s dojezdem 200 km za 8 minut. Stánek 093 ABB můžete navštívit v pavilonu P nebo můžete prozkoumat inovativní expozici Digitální továrna 2.0 v pavilonu A.

V expozici ABB se soustředí především na představení digitálních technologií a inteligentních řešení, která pomáhají zákazníkům dosahovat vyšší flexibilitu a produktivitu výroby. „S námi vstoupíte do světa přelomových digitálních technologií budoucnosti, které už teď výrazně mění způsob, jakým pracujeme, vyrábíme, poháníme stroje, pohybujeme se nebo bydlíme,“ řekl manažer marketingu Miloš Stibal.

Atraktivní exponáty z oblasti digitalizace průmyslu a automatizace výroby představí v rámci expozice ABB i celá řada partnerských firem v čele s lídrem automatizace společností B&R. Daleko více prostoru dostávají také technologičtí partneři ABB jako je například Hewlett Packard Enterprises a systémoví integrátoři robotů ABB, kteří představují konkrétní robotická pracoviště. „Ve snaze podpořit hlavní myšlenku veletrhu jsme se rozhodli rozšířit expozici Digitální továrny o vybraná řešení z portfolia ABB, která ukážou praktické možnosti využití digitálních trendů,“ dodal Stibal.

Digitální továrna předvede sci-fi. ABB bude v čele

Digitální továrna 2.0 a druhá vlna průmyslu 4.0 přináší řešení zaměřená na digitální budoucnost prezentovanou na expozicích vystavovatelů v jednotlivých oborových halách. Návštěvníci zde mají možnost vidět unikátní patentovanou nabíjecí stanici ABB Terra, která je schopna nabít osobní auto na dojezd 200 km během pouhých 8 minut, dále také průmyslového robota IRB 6700 s elektrickými svařovacími kleštěmi GWT X9, automatizovaný dopravní systém od partnerské slovenské společnosti Photoneo i kolaborativního robota Yumi s širokými možnostmi aplikací.

Na dojezd 200 km nabijete za 8 minut

Unikátní patentovaná nabíjecí stanice ABB Terra HP s nabíjecím výkonem 350kW určitě potěší všechny majitele elektromobilů i ty, kteří o koupi vozu s elektrickým nebo hybridním pohonem teprve uvažují. Její výkon by měl stačit i pro elektromobily nové generace. Rychlé nabíjení je s ní ještě rychlejší, takže nabije osobní auto na dojezd 200 km během pouhých 8 minut. Stanice disponuje technologií dynamického sdílení stejnosměrného proudu pro snížení nákladů a díky modulárnímu systému je nabíjecí výkon k dispozici od 175 kW do 350 kW. Nabíjecí stanice ABB je odpovědí na příchod nových modelů elektromobilů s většími bateriemi.


Robot IRB 6700 je výkonnější a úspornější

ABB vyrábí velké roboty více než 40 let a na jejich sedmé generaci je dlouhá zkušenost znát. Průmyslové roboty IRB 6700 jsou robustnější než jejich předchůdci a jejich údržba je snazší, takže jde o nejvýkonnější roboty s nejnižšími provozními náklady ve třídě 150–300 kg. Podařilo se zvýšit přesnost, nosnost a rychlost, byla zdokonalena celková provozní výkonnost a výsledkem je nejspolehlivější a cenově nejpříznivější velký robot, který byl v ABB dosud vyroben. Má větší robustnost s tuhou konstrukcí, elektromotory nové generace a kompaktní převodovky. Celkové provozní náklady IRB 6700 byly sníženy o 20 % a vypočítaná střední doba bezporuchového provozu dosahuje 400 000 hodin. Seznamte se s ním v pavilonu A1!


Řešení pro zefektivnění firemních procesů

Zajímá vás, jak v praxi funguje řízení výrobních operací v digitalizovaném průmyslovém podniku? Řešením může být software Manufacturing Operations Management (MOM), který zpracovává a analyzuje data z výroby pro zlepšování firemních procesů. Ukládání dat i jejich transakce jsou spolehlivé, kyberneticky bezpečné a s dostatečně vysokou kapacitou. Exponát ABB Ability Manufacturing Operations Management bude prezentován na zařízení ABB Collaboration table, což je interaktivní stůl či tabule s 55palcovou dotykovou obrazovkou. Uplatní se v operačním řídicím centru i všude tam, kde je pro zefektivnění týmové spolupráce potřeba rychlá a atraktivní prezentace dat. Collaboration table v sobě spojuje stůl, počítač a dotykovou obrazovku. Je výškově i úhlově nastavitelný včetně překlopení o 180 °, což umožňuje prohlížení obrazovky ze dvou různých stran.

Dále ABB v pavilonu A1 představí také automatizovaný dopravní systém od partnerské slovenské společnosti Photoneo a návštěvníkům MSV již dobře známého kolaborativního robota Yumi s širokými možnostmi aplikací.

Datum: 13.9.2019 10:30:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště