Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ABB Robotika uvádí další novinky v oblasti programování robotů

 

Simplified Robot Programming – zjednodušené programování robotů pro robotické lakování přináší revoluci v programování.
ABB Group s potěšením představuje zjednodušené programování robotů Simplified Robot Programming (SRP), který zkracuje dobu programování z hodin na minuty a umožňuje snadné vytvoření profesionálních programů pro robotické lakování i těm, kdo nemají s programováním zkušenosti. Tato inovační technologie kombinuje zkušenosti a dovednosti ručního lakování s technologií sledování pohybů a příslušným softwarem pro automatické vytváření programů robotů, které se používají při průmyslovém lakování; budou se tak přesně kopírovat pohyby živého lakýrníka. Uživatel stiskne spoušť na simulační a záznamové rukojeti ABB Simplified Robot Programming, která se podobá běžné stříkací pistoli, a začne simulovat pohyb lakýrníka. Zahájí se záznam pohybu. Při tvorbě programu se komplikované výpočty provádějí s použitím softwaru a hardwaru. Automaticky vytvořený kód je plně editovatelný pomocí RobView, včetně jakýchkoliv změn rychlosti, přesnosti nebo plynulosti pohybu. RobView je patentovaný softwarový nástroj pro PC, který podporuje robotické systémy ABB. Balíček softwaru obsahuje pole funkcí, které umožňují uživateli provádět obsluhu a údržbu programu jednoho nebo více lakovacích robotů. Jakmile je lakovací program ukončen, robot může zahájit lakování. Řídicí software umožňuje robotu lakovat jak stacionární objekty, tak objekty, které se pohybují na dopravníku.

Robotware 6 – nejnovější verze softwaru pro řízení robotů od ABB  spojuje flexibilitu a produktivitu s rozsáhlou sadou nástrojů pro vývojáře.
Software pro řízení ABB robotů je teď ještě lepší. Otevřený design RobotWare™ zvyšuje produktivitu a přináší nové aplikační funkce ve známém prostředí. Aktualizovaný software přináší nejen vyšší flexibilitu a spolehlivost pro uživatele, ale také rozsáhlou sadu nástrojů pro vývojáře a bohatou nabídku možností komunikace. Kombinace těchto novinek zlepšuje programování a řízení robotických systémů s důrazem na precizní řízení pohybu a zajištění bezpečnosti. Jedné z hlavních změn se v této verzi RobotWare dočkala oblast instalace. Přidání správce instalace výrazně zkracuje dobu nastavování robotu a rekonfigurace systému díky mechanismu flexibilního licencování a novému intuitivnímu uživatelskému rozhraní. 

„Toto vydání RobotWare představuje z pohledu vývojářů největší změnu od zavedení IRC5 v roce 2004,“ říká Henrik Jerregard, globální produktový manažer pro řídicí systémy. „Snímače a moderní programovací rozhraní spolu s integrací tabletů a smartphonů jsou příklady celé řady výkonných nástrojů, které jsou nyní dostupné z RobotWare.“

Další novou, výkonnou součástí RobotWare je Externally Guided Motion, který umožňuje externím čidlům a ovladačům řídit pohyb robotu s velmi rychlou zpětnou vazbou.  RobotWare 6 obsahuje také rozsáhlou sadu nástrojů, která zajišťuje přístup k součástem a funkcím v hloubce jádra operačního systému. Díky tomu je možné vytvářet robotické aplikace a řešení na míru,“ dodává Jerregard.
Zásluhou tohoto upgradu dochází ke zkrácení doby instalace; robot lépe reaguje při pomalém pohybu a rychleji se restartuje, takže dochází ke zlepšení produktivity.

Na všechny produkty divize ABB Robotika se vztahuje podpora poskytovaná globálními obchodními a servisními organizacemi na více než 100 místech v 53 zemích světa.

www.abb.cz/robotika

Datum: 3.6.2015 13:47:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště