Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

4dot: Technologie, které umožňují vytvářet moderní a efektivní průmysl

 

Technologie 4dot vznikla, aby umožnila vytvářet moderní a efektivní průmysl založený na datech a cílených zásazích do strojů a výrobních procesů. 4dot založili v roce 2015 spolužáci z VUT Josef Burian a Jan Otoupalík, aby vybudovali českou nezávislou technologickou společnost.


Technologii lze rozdělit do 3 skupin – technická diagnostika rotačních i nerotačních strojů např. lisy; technologický jinak procesní monitoring obrábění a tváření; poslední skupina je analýza a intepretace fyzikálních dat ze strojů.

4dot je nositelem patentů MUSA analýz, které díky simultánnímu zpracování umožňují detailní pohled do stroje neboli oddělit od sebe jednotlivé signály. MUSA analýzy byly ve 4dot souběžně vyvinuty na obráběcí i tvářecí stroje. Analýzy technologického monitoringu sledují vazbu mezi nástroje s budoucím výrobkem, umožnují tak kontrolovat proces, kvalitu i nářadí.

Pro koho je určena expozice firmy 4dot na MSV?

Prezentace je určena pro firmy působící v tváření za tepla i studena, metalurgii, obráběním přesném broušení a uživatele pomaloběžných ložisek. Z hlediska profesí je prezentace určena technologům, údržbářům, vedoucím výroby a jakosti, ale i nejvyššímu vedení a finančním ředitelům, kteří hledají v době zvyšujících se nákladů nové úspory.

Návštěvníci se mohou na stánku seznámit s:

Technická diagnostika:

  1. Ložisek, pomaloběžných ložisek
  2. Rámů a základů strojů
  3. Vůlí lisů
  4. Nástrojů

Technologický monitoring:

  1. Integrita povrchu broušených dílů
  2. Geometrie broušených dílů
  3. Měření sil
  4. Měření opotřebení nástroje
  5. Teplota
  6. Tuhost uložení nástroje

Na veletrhu návštěvníci uvidí tyto exponáty:

Senzor přetvoření 4dot SM – oceněný Zlatou medailí za rok 2021

4dot SM je přesný a odolný senzor přetvoření vyvinutý pro tváření, obrábění a těžký průmysl. Patentovaná konstrukce umožnuje nasazení v bezprostřední blízkosti nástrojů, i při běžných měřeních náročných na citlivost. Díky polovodičovému měřicímu elementu je senzor využitelný i pro dynamické děje.


Senzor vibrací 4dot P3 a P3L


Hardware pro fyzikální měření 

Datum: 31.8.2022 8:05:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště