Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
1.-5.10. 2018

Mezinárodní strojírenský veletrh

Pfeiffer Vacuum, technologický lídr ve využití vakua

 

Mezi společnosti, které na brněnský Mezinárodní strojírenský veletrh zamířily pošedesáté, patří Pfeiffer Vacuum. Jde o společnost výjimečnou především svou inovativností, špičkovou technologií, spolehlivými produkty a prvotřídním servisem. Vysoké standardy ve vakuové technologii na trhu nastavuje již více než 125 let.

Před více než 50 lety byl významným milníkem její vynález turbomolekulární vývěvy. Jednalo se o první bezolejovou vývěvu dosahující ultravysokého vakua a její široké využití spustilo lavinu revolučních možností v hi-tech průmyslu.

 

Letošní expozici společnosti Pfeiffer Vacuum najdete v pavilonu Z (stánek 123)

Vakuové komponenty používané pro výrobu čipů, LED panelů nebo speciálních materiálů lze nalézt například v polovodičovém průmyslu. Dá se také říci, že je v různých oblastech velmi běžné i průmyslové využití čerpacích stanic/stojanů. Kromě toho jsou vakuovými systémy vybaveny i analytické přístroje, jako jsou například hmotnostní spektrometry nebo elektronové mikroskopy. V neposlední řadě je třeba zmínit také výzkum a vývoj spolu s akademickým sektorem – v těchto odvětvích je možné systémy společnosti Pfeiffer Vacuum nalézt například v CERN, Národní laboratoři Los Alamos, v ústavu JINR Dubna, LIGO Labs a v mnoha dalších významných výzkumných institucích.

Výrobní závody společnosti Pfeiffer Vacuum se nacházejí v Německu, Francii, Jižní Koreji, Rumunsku, ve Spojených státech a Vietnamu. Celá společnost zaměstnává 2 900 lidí ve více než 20 pobočkách po celém světě.

Díky svému rozsáhlému know-how je společnost Pfeiffer Vacuum nadále technologickým lídrem i lídrem trhu v této oblasti. V roce 2017 skupina významně rozšířila své produktové portfolio díky akvizici společností Nor-Cal Products, ATC a DREEBIT. Nabídka výrobků a služeb dnes sahá od vakuových vývěv přes měřicí a analytická zařízení až po testování netěsností a řešení v oblasti technologie iontového paprsku. V nabídce Pfeiffer Vacuum naleznete také příruby, ventily, vakuové komponenty a komory, stejně jako na zakázku vyrobené komponenty nebo celé vakuové systémy. Nejen široké portfolio, ale i jeho vysoká kvalita jsou pro společnost klíčové. Právě ta je motivací společnosti Pfeiffer Vacuum své výrobky nepřetržitě zlepšovat na základě úzké spolupráce se svými zákazníky.

 

Foto: archiv Pfeiffer Vacuum

 

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště