Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
1.-5.10. 2018

Mezinárodní strojírenský veletrh

Světoznámé vodorovné vyvrtávačky z Varnsdorfu

 

Historie výroby obráběcích strojů ve Varnsdorfu začala rokem 1903. Malá soukromá firma vyrábějící velké množství druhů obráběcích strojů se časem vyvinula v prosperující továrnu specializovanou na vodorovné vyvrtávačky a vyvážející téměř do všech světadílů.


Továrna nepřerušila svoji činnost ani v jedné ze dvou světových válek, během své dosavadní existence třikrát změnila majitele, prošla sedmi politickými režimy. Založena jako rakousko-uherská firma německým kapitálem se změnila v elitní československou továrnu na obráběcí stroje, poté se na několik let stala součástí německého hospodářství. Po osvobození a znárodnění se postupně vyvinula v jednoho ze špičkových výrobců obráběcích strojů v socialistickém Československu. Nyní je TOS VARNSDORF opět soukromou firmou, privatizovanou čistě českým kapitálem. Její hlavní činnost spočívá ve vývoji, výrobě, prodeji a servisu obráběcích strojů určených pro opracování obrobků od velikosti 1 m3 s finální výrobní přesností dílců na úrovni setin milimetru. Konkrétně to jsou vodorovné vyvrtávačky, stroje s velmi širokými možnostmi použití.


Letošní expozici společnosti TOS Varnsdorf najdete v pavilonu P (stánek 100).

 

Společnost si z MSV odnesla osm zlatých medailí, například v roce 2000 za stroj WFN 180 HS Q. V té době se jednalo o stroj využívající nové vysoce produktivní technologie vysokorychlostního obrábění. Byl určen pro obrábění i tvarově složitých povrchů na deskových nebo skříňových obrobcích z litiny, oceli, hliníku a slitin lehkých kovů. Uplatnění nacházel při obrábění forem, lisovacích nástrojů a zápustek s obecně tvarovanými plochami.

Společnost v poslední době představuje alespoň jednu novinku ročně, zpravidla na významných veletrzích nebo na zákaznických dnech. Zcela aktuální je nabídka obráběcích center z řady WHT.

 

Foto: archiv TOS VARNSDORF

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště