Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Motovíkend
8.-10.4. 2022

Zážitková akce nejen pro fanoušky motocyklů

Ollie Roučková patří mezi nejkrásnější rallye závodnice na světě!


Ollie Roučková je nejostřílenější českou rallye závodnicí. Jako první žena z České republiky se vydala na Dakar na nejtěžší závod planety. Ročník 2018 byl velice těžký závod, který nejen dojela, ale dokonce obsadila 3. místo v kategorii žen a 26. místo v kategorii Quad. O rok později se na start postavila v kategorii SidexSide a vybojovala s navigátorem Danielem 20. místo. V roce 2019 získala také prestižní cenu Zlatý Volant – Cena Elišky Junkové. Na poslední svůj Dakar se vydala se Suzuki Samurai, autem, které vyhrabala z kopřiv a udělala z něj, společně s týmem, závodní auto.

Tuto úspěšnou rodačku z Děčína můžete zastihnout o víkendu v Brně na výstavišti, kde se koná Motovíkend 2022, kterým je oficiálně zahájena motorkářská sezona. A jak se na novou sezonu připravila Ollie? „Je to vlastně kuriozní, že já jsem na motorkářské výstavě s autem,“ směje se závodnice a upřesňuje: „Představuji tady Suzuki Samurai 1.3. dakarský speciál, který vstal jako Fénix z popela.

Na sezonu jsem se také už připravila řádně, vytáhla jsem totiž Babetu. Mám na ní košíček a jezdím s ní po vesnici na nákupy, je to vtipné a skvělé vozítko i pro popojížďky v depu. Mám také ještě Hondu šestistovku, kterou jsem už také oprášila a budeme teď dávat nové gumy,“ říká Ollie. Rozhodně ji na brněnském výstavišti můžete potkat třeba i u stánku, kam si půjde pořídit nové oblečení, ze kterého tvrdí, že přes zimu vyrostla, ale prý vůbec nechápe, jak je to možné. Tento povzdech však je nutné brát s velkou nadsázkou, protože Ollie patří mezi nejštíhlejší rallye závodnice.

Ollie Roučková má za sebou první závod s novou navigátorkou, se kterou přijela i do Brna. Aktuálně se společně připravují na rallye závod v Českém Krumlově. 

Pokud vás zajímá, jak se špičková závodnice připravuje na nejtěžší závody světa, jak vypadá příprava a na co nesmíte nikdy zapomenout, pokud se chcete zúčastnit rallye, tak přijďte na Motovíkend. 

 

Datum: 8.4.2022 17:49:00

Facebook

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště