Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
7.-10.3. 2013

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení
(Praha - PVA Letňany)

Výrobci stopětadvacítek nově zacílili na řidiče aut

 

Skútr SuzukiVýrobci a dovozci motocyklů se v letošním roce zaměřili na třídu lehkých motocyklů a mopedů do 125 ccm. Důvodem je změna legislativy, kdy od 19. ledna vstoupila v účinnost novela zákona o řidičských průkazech, která umožňuje držitelům oprávnění skupiny B pro osobní automobil zároveň řízení motocyklu v této kategorii. Zatímco dosud bylo možné s řidičským průkazem na osobní auto jezdit pouze na jednostopém vozidle o objemu 50 ccm a maximální rychlosti do 50 km/h, nově mohou automobilisté bez speciálního řidičáku na motorku ovládat stroj o objemu 125 ccm s automatickou převodovkou a výkonem do 11 kW. Poměr výkonu a hmotnosti přitom nesmí přesáhnout 0,1 kW/kg.

Skútr YamahaZvýšený zájem o kategorii do 125 ccm dokládají loňské údaje o prodejích, podle kterých stoupl odbyt stopětadvacítek až o třetinu. Další nárůst pak čekají obchodníci v nadcházející jarní prodejní sezóně.

Na veletrhu MOTOSALON se proto většina značek bude snažit představit maximum toho, co ve třídě do 125 ccm nabízí.

Skútr Honda Například Honda přichystala zcela novou generaci skútru SH125, který díky své dvacetileté historii patří mezi nejprodávanější v Evropě. Na stánku nebude samozřejmě chybět ani inovovaný Skútr Honda PCX , který je nejprodávanějším skútrem na Českém trhu v posledních dvou letech. PCX byl jako první skútr na trhu vybavený systémem "stop and go", který vypne motor po třech až šesti vteřinách běhu na volnoběh.

Skútr KymcoSpecialista na skútry a čtyřkolky KYMCO zaměří na nové možnosti plynoucí z legislativy podstatnou část svého stánku na výstavě. Celkem by měl nabídnout deset stopětadvacítek různého zaměření. Od dostupného modelu  DJ S, přes klasický Like a Agility s velkými 16 palcovými koly, až  po luxusní Downtown 125i s protiblokovacím systémem ABS. Yamaha nabídne například loňskou novinku Xenter nebo prémiovou řadu X-MAX.

Součástí veletrhu bude testovací polygon, kde si zájemci budou moci vyzkoušet  pro jízdy na skútrech 125 značek Honda, Suzuki, Yamaha, KYMCO nebo italských výrobců.

Skútr AkumotoPro návštěvníky bude také připravena speciální testovací dráha, která je určená pro elektrické skútry české značky Akumoto. Testovací dráha bude umístěna přímo uvnitř výstavní haly a její rozloha čítá úctyhodných 360 m2. Jedná se o projekt, který je v českých poměrech ojedinělý a to jak rozsahem, tak i náplní. Na testovací dráze bude k dispozici kompletní flotila elektro skútrů této české značky.

 

Motosalon 2013

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště