Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
7.-10.3. 2013

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení
(Praha - PVA Letňany)

Standa Berkovec: Letos si budou moci návštěvníci spoustu motorek vyzkoušet

 

Letošní MOTOSALON slibuje bohatý doprovodný program. Co jsou podle Vás největší taháky z doprovodných akcí?
Bezesporu zkušební polygon a testovací stopětadvacítky. Jinými slovy – novela zákona o řidičských oprávněních, která umožňuje řídit na béčkové papíry i motocykly do objemu 125 ccm a výkonu 11 kW s automatem, tedy skútry a elelektrické skútry. Pořadatelé a vystavovatelé na to mysleli a tak si návštěvníci mohou tyto stroje na výstavě také vyzkoušet. Dále testovací dráha s elektrickými skútry Akumoto u hlavního pódia, globus smrti kakadérské skupiny Crazy Day, premiéra závodní motorky Karla Abrahama,... Je toho opravdu hodně!

Je něco, co naopak na MOTOSALONU zatím není, a rád byste to tam viděl v příštím roce?
České značky, hlavně Jawa. Ale to je dáno historickým vývojem, bohužel...

Motocyklům se věnujete dlouhodobě. Jaké byly Vaše začátky v jedné stopě?
Moped Stadion 22 a hornická helma na hlavě. Táta koupil ojetý stroj za dvě stovky a společně jsme ho dali dohromady. Tehdy byly na všechno díly. Vzpomínám si, jak jsme pořád hledali malé půlkruhové klínky...

Na čem teď jezdíte?
Po městě na elektrické koloběžce a elektrickém skútru. Zažil jsem úžasnou sezónu na tříkolce SPYDER. Také na testovacích strojích. Těším se na českou premiéru pozoruhodné české čtyřkolky Quadro, která se chová jako jednostopé vozidlo.

Kde jste byl na motorce nejdál a jaký je Váš nejsilnější zážitek na motocyklu?
Route 66 na stroji Harley-Davidson Road King. Bylo to na stoletém výročním provedení. Letost tato značka slaví už 110 let – to je síla, jak to letí! Také rád vzpomínám na Master Rally Paris – Nancy – Istambul, kterou jsem jel ma stroji Husqvarna LT 610. Taky cesta do bojující Albánie přes válečné zóny v Bosně a Hercegovině na „Zuzance“ – Suzuki DR 650.

Většina motocyklistů jezdí na motorce ráda sama. Přesto, koho byste na motorce rád svezl a koho naopak v žádném případě a proč?
Svezu rád každého, koho motocykly baví. A doufám, že nikdy nepovezu někoho, kdo motorkáře na silnicích považuje za obtížný hmyz. Já jezdím rád sám. Ale na povedené partičky motorkářů, kamarády, novináře i prodejce na výstavě se každý rok opravdu těším!

Motosalon 2013

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště