Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
7.-10.3. 2013

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení
(Praha - PVA Letňany)

Návštěvníci MOTOSALONU si vyzkouší "stopětadvacítky" v praxi

 

Součástí doprovodného programu  letošního veletrhu MOTOSALON bude možnost testování skútrů v atraktivní objemové třídě do 125 ccm na zkušebním polygonu. V této kategorii došlo od ledna k významné změně, když novela zákona o řidičských průkazech nově umožnila držitelům oprávnění skupiny B pro osobní automobil zároveň řízení motocyklu do 125 ccm. Zatímco dosud bylo možné s řidičským průkazem na osobní auto jezdit pouze na jednostopém vozidle o objemu 50 ccm a maximální rychlosti do 50 km/h, nově mohou automobilisté bez speciálního řidičáku na motorku ovládat stroj o objemu 125 ccm s automatickou převodovkou a výkonem do 11 kW. Poměr výkonu a hmotnosti přitom nesmí přesáhnout 0,1 kW/kg.

A Spirit
Testování vybraných skútrů nabídne například společnost A Spirit, která se specializuje na dovoz italských značek Piaggio a Vespa.  K dispozici budou nejoblíbenější stroje z nabídky obou výrobců a tříkolový skútr MP3.

Honda
Honda zájemcům nabídne inovovaný skútr SH125i nebo nejprodávanější stopětadvacítku na českém trhu, model PCX. Ten byl jako první skútr na trhu vybavený systémem "stop and go", který vypne motor po třech až šesti vteřinách běhu na volnoběh. A pokud by to někdo s nedostatkem zkušeností nechtěl riskovat jízdu rovnou na ostro, může si nejdřív jízdu zkusit na trenažéru.

Kentoya
Rok 2013 je pro značku Kentoya rokem velkých změn, uvádí totiž na trh hned 6 novinek kubatury 125 ccm. Modelová řada pro rok 2013 je tak různorodá, že moderní design se sportovním střihem se mísí s nostalgií šedesátých let někde v Itálii a vše završuje technika dosud v této třídě nevídaná. LED denní svícení, digitální tachometry, kůží prošívané sedačky, to je jen náznak toho, co Vás čeká při usednutí na některý z modelů Kentoya pro rok 2013.

Kymco/Quadro
Od taiwanské značky Kymco bude na vyzkoušení k dispozici maxiskútr K-XCT125i, nebo sportovnější model Movie S 125, který byl doposud k mání pouze v Německu. Představí se i modely Like 125 LX a Super 8, které dostaly letos nový design. K vidění bude i konstrukčně zajímavý model K-Pipe, který jde letos do prodeje.

Peugeot
Český dovozce Scooters a.s. ve spolupráci s pražským dealerem firmou Domanský má v současnosti ve třídě 125 ccm celkem čtyři modely skútrů. Nabídka startuje kompaktním městským modelem Vivacity a končí u moderního Satelisu, který disponuje palubním počítačem a osvětlením LED.

Yamaha
má nachystaný malý skútr Aerox R a na vlastní oči si můžete prohlédnout a osahat i širokou nabídkou skútrů včetně aktuálních stopětadvacítek, z nichž některé budou připraveny i k testovací jízdě.

Motosalon 2013

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště