Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
7.-10.3. 2013

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení
(Praha - PVA Letňany)

MOTOSALON představuje významné značky

 

Čtvrtý ročník největší tuzemské přehlídky motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení MOTOSALON se uskuteční v tradičním březnovém termínu od 7. do 10. března 2013 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Praze – Letňanech. Veletrh s očekávanou účastí přes 45.000 návštěvníků  pořádá společnost Veletrhy Brno, a.s., za podpory motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů. Na MOTOSALONU budou prezentovat své letošní novinky všechny významné motocyklové značky. S dvojnásobnou výstavní plochou proti předchozím ročníkům počítá například dovozce americké legendy Harley-Davidson, který na Motosalonu oslaví své 110. výročí. Rozsáhlý výstavní stánek chystá také největší světový výrobce motocyklů Honda. Ta představí kompletní modelovou řadu pro rok 2013. Další japonský výrobce Yamaha přichystal nové cestovní modely FJR1300A a FJR1300AS nebo nový cruiser XV1900A Midnight Star CFD.
Italskou produkci budou reprezentovat značky Aprilia, Moto Guzzi, Gilera, Piaggio a Vespa. Na stánku importérské společnosti A-Spirit se mimo jiné objeví superbike Aprilia RSV4 Factory APRC ABS, cestovní enduro Aprilia Caponord 1200 nebo custom bike Moto Guzzi California 1400 ABS/TC. Zástupcem britské klasiky bude značka Triumph s inovovanými modely Daytona a Street Triple. Hlavním tahákem motocyklové divize BMW bude terénní řada GS.  Značka Suzuki přiveze na veletrh svůj nejnovější skútr Burgman 650.

Karel Abraham zahájí Motosalon
MOTOSALON nabídne bohatý doprovodný program, který bude letos zaměřený především na bezpečnost motorkářů. Partner veletrhu, Brno Circuit, bude prostřednictvím úspěšného jezdce seriálu Moto GP Karla Abrahama ml. prezentovat Školu bezpečné jízdy na okruhu. Mimo to zde na slavnostním zahájení ukáže Karel Abraham poprvé veřejnosti svoji zbrusu novou motorku.

MOTOSALON na čtyřech kolech pro děti i závodníky
Čtyřkolky jsou jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících segmentů motorových vozidel v posledních letech. Růstu obliby se těší i v Čechách, kde je jich registrovaných několik desítek tisíc. Velkou oblibu čtyřkolek reflektuje i jejich rozsáhlá expozice na mezinárodním veletrhu MOTOSALON. Například společnost ASP Group předvede na svém stánku dvě horké novinky z oboru značkových čtyřkolek. Stroje s motory o objemu 400 až 1000 ccm nabídne další značka BRP - CAN-AM, která zaznamenala úspěch i v prestižní dakarské rallye. Deset různých strojů především v nižších objemových kategoriích dodává značka KYMCO. Startuje s juniorskou padesátkou o výkonu 4 PS.

Výrobci stopětadvacítek nově zacílili na řidiče aut
Výrobci a dovozci motocyklů se v letošním roce zaměřili na třídu lehkých motocyklů a mopedů do 125 ccm. Důvodem je změna legislativy, která umožňuje držitelům oprávnění skupiny B pro osobní automobil zároveň řízení motocyklu v této kategorii. Na veletrhu MOTOSALON se proto většina značek bude snažit představit maximum toho, co ve třídě do 125 ccm nabízí. Například Honda přichystala zcela novou generaci skútru SH125, který díky své dvacetileté historii patří mezi nejprodávanější v Evropě.  Na stánku nebude samozřejmě chybět ani inovovaný skútr Honda PCX. Specialista na skútry a čtyřkolky KYMCO nabídne deset stopětadvacítek různého zaměření. Součástí veletrhu bude testovací polygon, kde si zájemci budou moci vyzkoušet  jízdy na skútrech 125 - značek Honda, Suzuki, Yamaha, KYMCO nebo italských výrobců.

Letošní MOTOSALON doprovodí "Crazy Day"
Další z akcí bude i  kaskadérská show "Crazy Day". Show bude podle Jana Holuba  z organizačního týmu začínat kaskadérským programem na motorkách pro rodiče s menšími dětmi. Profesionální kaskadéři se uvedou v kostýmech populárních akčních hrdinů, jako jsou Batman a Superman nebo jako večerníčková dvojice Pat a Mat. V rolích známých nešiků se na skútru objeví kaskadéři Adam Peschel a David Zavadský. Celý program bude doplňovat velkoplošná videoprojekce.  Na představení pro děti naváže atrakce nazvaná Globus smrti. V uzavřené ocelové kouli budou zároveň kroužit tři až čtyři jezdci na motocyklech. V hale bude současně probíhat trialová show předního tuzemského závodníka Lukáše Petráčka, který počítá i s aktivním zapojením dobrovolníků z publika.

Míra Lisý a jeho Bezpečně na motorce
Možnost vyzkoušet si své jízdní dovednosti v jedné stopě nabídne škola bezpečné jízdy trialového šampiona Mirka Lisého, kde si zájemci budou moci otestovat chování motocyklů v mezních situacích na strojích vybavených unikátními padacími rámy.

Zkušební dráha Akumoto
Po velmi dobré zkušenosti z Brna bude v rámci doprovodného programu vybudována zkušební dráha pro elektrické skútry AKUMOTO, kde mohou jezdci soutěžit v jízdě zručnosti či jízdě pomalosti, svou expozici vybaví simulátorem posedu na motocyklu a simulátorem nárazu.

Mobility Club představí originální záznamy crash testů
Mobility Club nabídne sestřih z úspěšných projektů pro motorkáře a také originální záznamy crash testů. Návštěvníci uvidí například helmu s airbagem, helmu – airbag na jedno použití, bundu a vestu s airbagem nebo helmu s periskopickým zrcadlem.

Motosalon 2013

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště