Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
7.-10.3. 2013

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení
(Praha - PVA Letňany)

MOTOSALON na čtyřech kolech pro děti i závodníky

 

Čtyřkolky jsou jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících segmentů motorových vozidel posledních letech. Růstu obliby se těší i v Čechách, kde je jich registrovaných několik desítek tisíc. Čtyřkolky disponují větší stabilitou než jednostopá vozidla a přitom nabízejí podobně intenzivní pocit z jízdy jako motocykly. První čtyřkolky se začaly objevovat v 80. letech mimo jiné i v souvislosti s ústupem terénních tříkolek. Ty doplatily na zvyšující se výkon motorů, který se začal projevovat jejich nestabilitou a horšími jízdními vlastnostmi.

V současnosti se čtyřkolky dělí do dvou základních kategorií. První z nich je ATV (All Terrain Vehicle), do které patří pracovní, užitkové a rekreační čtyřkolky, druhou pak sportovní čtyřkolky neboli quady. Sportovní čtyřkolky mívají náhon pouze zadních kol, jsou širší a výkonnější. Mají nízké těžiště a malou hmotnost, vynikají dynamikou a vyšší maximální rychlostí. Naopak ATV jsou vyšší a robustnější, mají lepší ochranu proti poškození a většinou náhon na všechna čtyři kola. Užitkové čtyřkolky tak jsou především o průchodnosti terénem, trakci a tažné síle.

Velkou oblibu čtyřkolek reflektuje i jejich rozsáhlá expozice na mezinárodním veletrhu MOTOSALON, který se uskuteční od 7. do 10. března na výstavišti v pražských Letňanech. Například společnost ASP Group předvede na svém stánku širokou nabídku užitkových čtyřkolek americké značky Arctic Cat, která se stroji s motory o objemu 550 až 1000 ccm. Asijskou produkci budou zastupovat pro střední třídu značka  TGB a  rozsáhlý výběr od juniorských strojů po sportovní pak ACCESS Motor. Stroje s motory o objemu 400 až 1000 ccm nabídne další značka BRP - CAN-AM, která zaznamenala úspěch i v prestižní dakarské rallye. Deset různých strojů především v nižších objemových kategoriích dodává značka KYMCO. Startuje s juniorskou padesátkou o výkonu 4 PS.

Motosalon 2013

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště