Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
7.-10.3. 2013

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení
(Praha - PVA Letňany)

Harley-Davidson oslaví na MOTOSALONU 110. let od výroby prvního motocyklu

 

V letošním roce uplyne 110. let od chvíle, kdy spatřil světlo světa první motocykl Harley-Davidson. Společnost z amerického Milwaukee se rozhodla výročí náležitě oslavit a to jak různými akcemi, při kterých se budou setkávat majitelé strojů H-D, tak i nabídkou speciálních výročních modelů.

V Evropě Harley výročí oslaví na velkolepé párty 13.-16. června v Římě. Oslava má být jednou z největších akcí, které kdy výrobce pořádal mimo USA. Očekává desítky tisíc jezdců na Harley-Davidson z celého světa. Párty se bude konat v přístavu Ostia, dále bude průvod přes samé srdce Říma, dva koncerty na Stadio Olimpico a papežské požehnání na náměstí svatého Petra.

V Česku pak bude součástí oslav rozsáhlá prezentace značky na veletrhu MOTOSALON, který se uskuteční od 7. do 10. března na výstavišti v pražských Letňanech. Na stánku H-D bude k vidění celkem 17 modelů, které budou představovat průřez všemi modelovými řadami od Sportsteru po Electra Glide, včetně strojů z limitované edice CVO. Výstavní plocha bude proti minulým ročníkům dvojnásobná. Mezi vystavovanými modely bude například loni představený Softail CVO Breakout s ručním lakováním a motorem Twin Cam 110B. Před výstavní budovou bude také umístěn trenažér Jump Star, na kterém si budou návštěvníci moci vyzkoušet jízdu na H-D i bez zkušeností s řízením motocyklu.

Na výstavě se objeví i některý z deseti modelů v limitované edici ke 110. výročí. Ty jsou vyvedeny v exkluzivních barvách s upomínkovými bronzovými odznaky na nádrži. Tyto modely budou vyráběny v omezeném počtu většinou do 2000 kusů a výrobce je bude dodávat se všemi dostupnými doplňky přímo ve standardní výbavě. Další představovanou novinkou bude nabídka Hard Candy Custom stylu, který oslavuje fenomén prvních chopperů z 60. a 70. let typickým třpytivým lakováním s barevnými vločkami, které bude nabízeno v 16 podobách. Retro styl bude doplňovat lesklý chrom, stylové doplňky a oblečení.

Již v roce 1902 zkompletovali William S. Harley a Arthur Davidson první skutečný motor Harley-Davidson, tehdy ještě jednoválec o výkonu 3 HP (2,2 kW). O rok později prodali první motocykl. Od té doby se stal Harley-Davidson legendou s miliony příznivců na celém světě. Odolné stroje H-D vybavené typickými dvouválci do V sloužily americké armádě a dodnes je používají policejní složky. V druhé polovině minulého století se staly symbolem pro specifický životní styl.

O oblíbenosti zámořské značky v tuzemsku svědčí fakt, že v tehdejším Československu vznikl první Harley-Davidson Club již v roce 1928 a v současnosti je nejstarším existujícím H-D klubem na světě. Klub má okolo 300 členů.

Motosalon 2013

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště