Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
7.-11.3. 2012

Mezinárodní veletrh motocyklů, příslušenství a oblečení

Kushitani Hamamatsu – naprostá špička

 

Tradice
Asi by se ze všeho nejdřív slušelo značku Kushitani představit. Takže vězte, že nejde o žádného nováčka, firma vznikla už v roce 1947 a původně se zabývala výrobou dámských kožených oděvů. Ovšem netrvalo dlouho a s narůstajícím zájmem o motocykly logicky vzrostl zájem i o oblečení pro jejich jezdce a i díky tomu, že syn zakladatele firmy sám na motorce závodil, bylo jasné, kudy se bude zaměření další výroby ubírat. Nutno dodat, že značka sídlí ve městě Hamamatsu, takže k velkým motocyklovým společnostem to snad ani blíž mít nemůže.
Díky tomu, že od samého začátku si Kushitani klade za cíl především vysokou kvalitu svých výrobků, není divu, že se stala dodavatelem oblečení pro tovární jezdce „velké japonské čtyřky“ a později nejen pro ně – kombinézy s obrázkem zasněženého vrcholku hory Fuji oblékali jezdci zvučných jmen, jako např. Kevin Schwantz, Randy Mamola, Phil Read, Joey Dunlop nebo Carl Fogarty. A z této kvality neslevila společnost dodnes, ba naopak – jedním z důkazů je i fakt, že svou výrobu nepřenesla do jiné, ekonomicky výhodnější země, kdepak, dodnes se celá její produkce vyrábí v Japonsku. Mimochodem, víte že třeba perforovaná kůže, dnes využívaná snad všemi výrobci nebo například slidery jsou vynálezem právě této značky? 

Současnost – kvalita, bezpečnost a pohodlí
V současné době patří značka Kushitani k tomu nejlepšímu, co lze v segmentu motorkářského oblečení koupit a dávno už se nespecializuje jen na oděvy z kůže, takže v její nabídce najdete i textil. Ale zůstaňme ještě chvíli u kožených výrobků. Kushitani používá ať už pro kombinézy či samostatné bundy a kalhoty zásadně kůži z holsteinských krav, které jsou chovány výhradně pro tyto účely – jde o materiál velmi odolný proti otěru a zároveň ohebný (takže kombinéza nikde neškrtí, netáhne a není problém v ní dělat doslova akrobatické kousky – mimochodem, není problém si nechat ušít kombinézu na míru). A tyto vlastnosti má i textilní oblečení, zde jde především o materiál Zylon, který je 5x pevnější než uhlíková vlákna a 7x pevnější než kevlar... a přitom je zachována právě ona mobilita (což dokazují například zylonové džíny Kushitani, které na první pohled nerozeznáte od „normálních“). Krom Zylonu samozřejmě najdete v produkci i materiály Gore-Tex, Windstopper, Keprotec – Kevlar nebo třeba Titanium Nano, což je neopren s dvojitou vrstvou titanové folie – tato látka společně se systémem Comfortemp zaručuje perfektní termoregulaci. Dalším materiálem je například K-Foam (opět patent Kushitani), který se dokonale formuje podle teploty těla a má paměť pro obnovu tvaru. 
Společným jmenovatelem všech výrobků Kushitani je určitá lehkost, je až s podivem, jak málo váží třeba právě kožená kombinéza nebo textilní bunda, u kterých je ale samozřejmě zachována ta nejvyšší míra bezpečnosti. Ono vyrobit bezpečné oblečení není takový problém, ovšem aby bylo zároveň dokonale pohodlné (a navíc i hezké), to už dovede málokterý výrobce... a Kushitani Hamamatsu je bezesporu jedním z nich.
Ostatně, můžete se o tom přesvědčit sami, stačí se zajít podívat do nově otevřené prodejny českého zastoupení, tedy Kushitani CZ s.r.o. na Kobyliském náměstí 262/9 (Praha 8 – Kobylisy). A nebo, pokud to máte daleko, můžete se mrknout na stránky www.kushitani.cz. Ať už sháníte oblečení, boty, rukavice nebo třeba tankvak či jiné zavazadlo (i tohle v Hamamatsu umí), nebudete určitě zklamáni. 


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

MOTOSALON 2012

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště