Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
7.-11.3. 2012

Mezinárodní veletrh motocyklů, příslušenství a oblečení

Doprovodný program

 

Kaskadérská show Crazy Day s.r.o. - pavilon Z

Velkým „tahákem“ bude kaskadérská show společnosti Crazy Day s.r.o. Třikrát denně se v pavilonu Z představí pětice kaskadérů na motocyklech a skútrech, která předvede nejen jízdu po předním nebo zadním kole a jízdu ve smyku, ale i mnoho dalších, dech beroucích triků. Ovšem nejen to, součástí vystoupení je mimo jiné přeskakování motocyklů na in – line bruslích, akrobatická jízda na FMX kole či frontline flip se čtyřkolkou v podání vedoucího týmu Jana Holuba (mimo jiné profesionálního kaskadéra a dlouholetého reprezentanta v judu).
Vrcholem show je ale samozřejmě Globus smrti, což je ocelová klec o průměru 6 metrů, ve které se 3 jezdci křižují rychlostí až 50km/h – naprosto nepopsatelný zážitek, který je nutno vidět na vlastní oči.
Celý tým Crazy Day s.r.o. se skládá přibližně ze 30 sportovců, z nichž mnozí jsou mistři republiky a umisťují se i na předních příčkách ve světových soutěžích, takže bude jistě na co koukat. Pro zájemce o stuntriding bude na jaře 2012 Crazy Day otvírat jako jediná firma v Evropě kaskadérskou motoškolu zaměřenou na jízdy po předním i zadním kole, jízdy ve smyku atd. - to vše pod dohledem zkušených profesionálů.

Kaskadérská show Martina Krátkého - pavilon Z

V pavilonu Z se bude odehrávat i další kaskadérská show, tentokrát v podání zřejmě nejlepšího současného českého stuntridera, Martina Krátkého. Martina netřeba dlouze představovat, v roce 2011 získal třetí místo na Mistrovství Evropy ve stuntridingu v Rakousku, svou show předvedl mimo jiné před závody Formule 1 na okruhu v Hockenheimu a naši diváci ho znají nejen z různých motorkářských akcí, ale i třeba díky doprovodnému programu při MS superbiků v Brně. Sám Martin ke své připravované show na Motosalonu 2012 říká: „V Brně bych rád ukázal kousky jak na šestistovce, na které běžně jezdím, tak i na své eMZetě, která je divácky velmi atraktivní. Během vystoupení bude k vidění spousta triků, jak lze motocykl nestandardně používat.“Show Míry Lisého, lektora bezpečné jízdy

Jedenáctinásobného mistra ČR v trialu, Míru „Lisáka“ Lisého, budou moci návštěvníci spatřit buď při jeho mototrialové show v pavilonu Z, nebo ve venkovní zóně bezpečné jízdy při akci „Jezděte s Mírou!“. Zde se návštěvníci budou moci nejen dozvědět, jak snížit v co nejvyšší míře riziko dopravní nehody, ale budou si moci sami vyzkoušet, přijdou-li v „motorkářském“, speciální motocykly s unikátními protipadacími rámy, a zdokonalit se tak v ovládání jednostopého stroje.


Testovací dráha elektroskútrů Akumoto – pavilon P

Současným trendům plně odpovídá i další akce, ve které hrají hlavní roli skútry poháněné elektromotorem. V pavilonu P bude připravena českou značkou Akumoto (přední dodavatel elektroskútrů, který tento program zastřešuje) velkoryse řešená testovací dráha, na které si zájemci z řad návštěvníků budou moci bezplatně vyzkoušet jízdu na těchto skútrech, například při jízdě zručnosti nebo při technické jízdě vytýčeným úsekem. Součástí bude i technická prezentace strojů s alternativním pohonem - především pak s vysvětlením rozdílů mezi nimi a motocykly, jejichž pohonnou jednotkou je klasický, tedy spalovací motor. Chybět nebudou ani soutěže a ankety o hodnotné ceny, součástí expozice bude mimo jiné i elektroskútr, který pokořil světový rekord v dojezdu za 24 hodin (zde bude možno se setkat i s naším špičkovým FMX závodníkem Petrem Kuchařem). Pro technicky zaměřené návštěvníky zde bude připravena odborná sekce, v níž se seznámí s principem funkce elektro pohonu a kde budou moci spatřit mimo jiné například řez motoru elektroskútru či aku-box.

* Změna programu vyhrazena


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

MOTOSALON 2012

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště