Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
7.-11.3. 2012

Mezinárodní veletrh motocyklů, příslušenství a oblečení

Ředitel dopravní policie si v Brně vybírá motorku

 

Na zahájení veletrhu MOTOSALON 2012 nechyběl ředitel dopravní policie Policejního prezidia ČR Leoš Tržil, který nám v rozhovoru prozradil, že jej do pavilonu P přivádějí i osobní zájmy.

Policie ČR má na veletrhu svou expozici, zároveň se zde koná řada doprovodných akcí zaměřených na zvýšení bezpečnosti. Co si od nich slibujete?
Doprovodné akce určitě budou mít pozitivní dopad. Nejde jen o preventivní aktivity ke zvyšování právního povědomí, ale zvláštní pozornost bude věnována otázce bezpečnostních prvků, nejenom helem, ale i kombinéz a dalších motorkářských oděvů a vybavení. Určitě je potřeba upozorňovat také na samotnou problematiku techniky jízdy na motocyklu. Naše policejní expozice pak představuje technické prostředky, resp. motocykly Policie ČR pro řešení problematiky dohledu nad silničním provozem.

Jak vypadá bezpečnost jízdy na motorce z pohledu policejních statistik a jejich trendů?
V loňském roce na našich silnicích zahynulo o 22 motorkářů méně než v roce 2010, zároveň o šest osob poklesl počet usmrcených spolujezdců na motocyklu. Nicméně statistiky se odvíjejí také od počasí a celkové situace na silnicích. V každém případě si myslím, že je zde patrný pozitivní trend, jména vezmeme-li do úvahy, že u nás motorkářů každoročně přibývá. Motocykl dnes není jen dopravním prostředkem třeba pro cestu do práce, ale stává se spíš víkendovou relaxační aktivitou. Ale myslím si, že pokud se rozumně nastaví preventivní a represivní opatření, přinese to pozitivní dopady.

Jaké největší chyby se motorkáři na silnicích dopouštějí?
Z hlediska dopravních nehod motorkářů jsou klíčové dvě věci. Pokud nehodu zaviní motorkář, ve většině případů je na vině nesprávný způsob jízdy, nezvládnutý průjezd zatáčkou nebo rizikovým územím. Jde o situace, kdy motorkář sám nezvládne svůj stroj. Pokud je v dopravní nehodě motorkář tím „postiženým“, jedná se ve většině případů o nedání přednosti v jízdě.

Veletrh MOTOSALON nabízí atraktivní podívanou. Co si jako návštěvník nenecháte ujít?
Rád se podívám na pěkné stroje, protože uvažuji o tom, že si po dlouhé době zase nějaký motocykl pořídím. Těším se, že mě tady možná něco nadchne. A samozřejmě mě zajímají i preventivně bezpečnostní prvky, které tady jsou vystaveny.


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

MOTOSALON 2012

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště