Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
7.-11.3. 2012

Mezinárodní veletrh motocyklů, příslušenství a oblečení

MOTOSALON otevřeli významní hosté

 

Mezinárodní veletrh motocyklů, příslušenství a oblečení odstartoval slavnostním přestřižením pásky v pavilonu P, kde se na ploše 15 000 m2 prezentuje stovka vystavovatelů. Ve srovnání s Motosalonem 2010 se veletrh rozrostl na další plochy – v pavilonu Z běží atraktivní doprovodný program s kaskadérskou show a na volné ploše vyrostl polygon, kde si návštěvníci mohou projet vystavené novinky.

Přestřižení pásky se ujali policejní prezident Petr Lessy, ředitel Honda ČR Jiří Miňovský, tajemník Svazu dovozců automobilů Pavel Tunkl, generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jří Kuliš a vrchní ředitel úseku silniční a vodní dopravy Ministerstva dopravy ČR Karel Peška. Mezi prvními hosty nechyběl ani ředitel dopravní policie Policejního prezidia ČR Leoš Tržil, kterého do pavilonu P přivedl také osobní zájem o motocykly. „Rád se podívám na pěkné stroje, protože uvažuji o tom, že si po dlouhé době zase nějaký pořídím. Těším se, že mě tady možná něco nadchne. A samozřejmě mě zajímají i preventivně bezpečnostní prvky, které tady jsou vystaveny,“ prozradil šéf dopravní policie. V rozsáhlé policejní expozici v pavilonu P si návštěvníci prohlédnou třeba služební motocykly dopravních policistů.

Veletrh oslovuje širokou motorkářskou obec i další potenciální zájemce o motorky, ale také skútry, mopedy nebo čtyřkolky. V České republice je dnes registrováno 944 tisíc motocyklů a loni se zde prodalo 16 tisíc nových. To je sice výrazný pokles oproti rekordnímu roku 2008, kdy se prodej vyšplhal až na 27 tisíc, ale ve srovnání s devadesátými lety zůstává poptávka stále poměrně vysoká. Podle prodejců by se navíc měl v letošním roce pokles zastavit a naopak je očekáván pozvolný mírný růst. „Současné prodeje jsou srovnatelné s rokem 2003 a ekonomická situace je dnes možná o něco lepší než tehdy. Už jen kurz eura je příznivější a sám o sobě snižuje ceny ve srovnání s rokem 2003 přibližně o 17 procent,“ zdůvodňuje příznivá očekávání předseda motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů Vladimír Přibyl. Jak připomíná, v posledních letech výrobci vyprodávali skladové zásoby pod cenou, ale dnes už jsou sklady prázdné a výroba se přizpůsobila nižší poptávce. „Nedá se očekávat, že by ceny dále klesaly. Spíš mírně porostou a vypadá to, že je mírně zvýší i kurz koruny,“ myslí si Přibyl.

Jako generální ředitel společnosti A Spirit dovážející motocykly sedmi značek si Vladimír Přibyl od veletrhu MOTOSALON slibuje především vysokou návštěvnost. „Návštěvníci jsou pro nás signál, že motorkáři stále žijí. Na veletrhu v nich chceme vzbudit chuť, aby u tohoto koníčku zůstali a případně se posunuli někam dál. Třeba zrovna nekupují, ale my si je potřebujeme udržet do budoucna.“

Vedle atraktivních exponátů se vystavovatelé snaží zaujmout třeba módními přehlídkami nebo zajímavými hosty. Atraktivn novinkou je testování na zkušební dráze u pavilonu P, které se na českém motocyklovém veletrhu koná úplně poprvé. „V zahraničí jsou takové polygony běžné a věřím, že ta možnost návštěvníky zaujme. Uvidí stroje nejen staticky, ale mohou se na nich i svézt. Teď jen doufáme, že nám bude přát počasí a hlavně nedojde k žádným kolizím,“ říká Vladimír Přibyl, jehož firma poskytla k testování čtyři nové stroje. Projet si je může každý návštěvník s řidičským oprávněním, ale samozřejmou podmínkou je registrace, helma a negativní zkouška na alkohol.

Expozice veletrhu MOTOSALON by si podle odhadu pořadatelů mělo do neděle prohlédnout 45 tisíc návštěvníků.


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

MOTOSALON 2012

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště