Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
7.-11.3. 2012

Mezinárodní veletrh motocyklů, příslušenství a oblečení

Masarykův okruh slaví 25 let

 

Před čtvrt stoletím byla v Brně otevřena nová závodní trať splňující nejpřísnější kritéria pro pořádání prestižních světových motoristických závodů. Se všemi aktuálními novinkami chystanými na Masarykově okruhu se seznámíte v expozici v pavilonu P, kde si můžete s 20% slevou zakoupit vstupenky na srpnovou Grand Prix ČR 2012 i další závody.

„Jsem moc ráda, že se veletrh MOTOSALON letos vrátil zpátky do Brna. Dobře si pamatuji, jak před dvěma lety přišlo tolik lidí, že se pavilonem nedalo ani projít. Měli jsme tehdy z Motosalonu obrovskou radost a je dobře, že si ji teď můžeme zopakovat. Doufám, že se návštěvníci objeví ve stejném počtu jako před dvěma lety, protože Brno je motocyklovým městem,“ uvedla výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Největší novinky pro letošní sezon Masarykův okruh představil na tiskové konferenci při zahájení veletrhu. Motorkáři se mohou těšit třeba na Moto Show Jaro neboli první otevření okruhu pro motocykly v neděli 15. dubna. Jubilejní sezonu zahájí mj.  pokus o rekord v počtu motocyklů na dráze. Účastníci vytvoří kolonu vedenou Karlem Abrahamem a poklidným tempem objedou dvě kola. Akci spolupořádá  fan klub Karla Abrahama, který obdobně pojal  podzimní rozloučení s tragicky zemřelým závodníkem Marcem Simoncellim.

K tradičním závodům motorek patří květnový Memoriál Františka Šťastného, červencové MS Superbiků a v závěru prázdnin Grand Prix ČR. Naopak novinkou je automobilový závod Le Mans Series s prototypy třídy LMP2 a vozy specifikace GT, které fanoušci mohou znát i z šampionátu FIA GT. Závod Le Mans Series trvá šest hodin a kromě technických zastávek v boxech je povinné i střídání pilotů. Le Mans Series nahradí v kalendáři Masarykova okruhu šampionát cestovních vozů WTCC. "Přestože Le Mans Series nemají statut mistrovství světa, závodí v nich výrazně rychlejší vozy než ve WTCC. Bez nadsázky to budou jedny z nejrychlejších aut, která kdy na Masarykově okruhu závodila. Vozy jsou velmi atraktivní a měly by zajíždět časy mezi formulemi 1 a vozidly GT," uvedl tiskový mluvčí Automotodromu Brno Jiří Smetana.

Se všemi chystanými závody i dalšími nabídkami, jako jsou jízdy pro veřejnost nebo motoškola, se můžete seznámit v expozici Automotodromu. Vedle části věnované Masarykovu okruhu zde najdete také prezentaci týmu Cardion AB Motoracing, jejímž hlavním lákadlem je motorka Ducati Desmosedici GP12, se kterou Karel Abraham vyrazí do letošního seriálu Moto GP.


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

MOTOSALON 2012

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště