Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
7.-11.3. 2012

Mezinárodní veletrh motocyklů, příslušenství a oblečení

Bezpečně na motorce s Mírou Lisým

 

Na mezinárodním veletrhu MOTOSALON 2012 se můžete, nejen v rámci doprovodného programu, už po několikáté setkat s Mírou Lisým a jeho motoškolou BEZPEČNĚ NA MOTORCE. V pavilonu Z uvidíte Mírovu trialovou show a na venkovní ploše vedle pavilonu P si budete moci vyzkoušet jeho výukové motocykly YAMAHA s unikátním protipadacím rámem v rámci akce „JEZDĚTE S MÍROU“.

Míra Lisý je 11ti násobný mistr ČR a vicemistr Evropy v mototrialu. Po skončení aktivní kariéry se začal věnovat kaskadérství, kdy stál u zrodu stuntridingu u nás. S jeho kaskadérsko-trialovými kousky se mohou motorkáři, a nejen oni, setkat na mnoha motoakcích, ale i na akcích civilních.

Před třemi lety se Míra rozhodl předat něco ze svého umění i dalším motorkářům a založil motoškolu zaměřenou především na bezpečnou jízdu v silničním provozu a výuku zvládání krizových situací. Při tvorbě metodiky a po zahraničních zkušenostech v oboru dospěl k závěru, že je třeba vyvinout bezpečnostní protipadací rámy na výukové motorky, na kterých bude možné s účastníky kurzů cvičit i krizové situace, které si na své motorce z důvodu strachu o ní nevyzkouší. Po mnoha měsících vývoje se mu to podařilo. Vytvořil unikátní protipadací rámy, které nejsou k vidění jinde ve světě. Rámy umožňují nácvik limitních náklonů, krizového brzdění a bezpečných vyhýbacích manévrů.

V roce 2010 pocítil Míra potřebu rozšířit motoškolu i o další aktivity, které by pomohly ke snížení tragické bilance nehodovosti motorkářů na našich silnicích. Proto založil projekt BEZPEČNĚ NA MOTORCE S MÍROU LISÝM. Tento projekt rozvíjí ideu motoškoly, ale přidává k ní také další aktivity spojené s bezpečností motorkářů. Cílem projektu je oslovit co nejširší motorkářskou populaci a předat vše důležité, jak bezpečně jezdit na motocyklu. Proto se Míra se svým týmem věnuje nejenom výuce, ale také osvětovým akcím na motosrazech a dalším aktivitám zaměřených na bezpečnost silničního provozu.

Přijďte se za Mírou podívat na jeho show do pavilonu Z nebo na kus řeči na stánek BEZPEČNĚ NA MOTORCE S MÍROU LISÝM do pavilonu P. Jste srdečně zváni!

www.bezpecne-na-motorce.cz


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

MOTOSALON 2012

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště