Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
7.-11.3. 2012

Mezinárodní veletrh motocyklů, příslušenství a oblečení

Abaja poprvé představuje svůj závodní motocykl

 

Ducati Desmosedici GP12, maximální rychlost 360 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,6 s. Taková je vizitka stroje, který sedlá český jezdec Moto GP Karel Abraham řečený Abaja. Tento špičkový motocykl česká veřejnost doposud viděla jen na fotografiích, televizní obrazovce nebo zdálky na dráze, ale návštěvníci veletrhu MOTOSALON si ho prohlédnou hezky zblízka.


Motocykl vyrobený v továrně Borgo Panigale v Bologni má nově motor o objemu 1000 kubických centimetrů s výkonem přibližně 250 koní, který odpovídá novým pravidlům kubatury MotoGP pro sezonu 2012. V pavilonu P jde o úplně první představení stroje Ducati Desmosedici veřejnosti, a to již v aktuálních barvách pro letošní sezonu. Spolu s ním jsou v expozici Masarykova okruhu k vidění ještě další dva motocykly, na kterých Karel Abraham závodil v minulých letech. „Stroje nejsou nijak ohraničené, návštěvníci si je mohou vyfotit a prohlédnout skutečně do posledního detailu,“ ujistil tiskový mluvčí Automotodromu Brno Jiří Smetana.

Úspěšný brněnský jezdec týmu Cardion AB Motoracing se svým fanouškům a návštěvníkům veletrhu MOTOSALON představí také osobně. V sobotu proběhnou dvě autogramiády, a to v 10.30 hodin v expozici Policie ČR a ve 14.00 hodin na stánku Masarykova okruhu. V průběhu dne bude Karel Abraham několikrát vystupovat na pódiu v pavilonu P, kde ho vyzpovídá moderátor Standa Berkovec.

Jak Abaja prozradil na tiskové konferenci při zahájení veletrhu, momentálně rehabilituje po nepříjemném zranění lopatky, které si přivodil při pádu na testech ve španělském Jerezu. Kvůli zdravotním potížím nemohl absolvovat klíčové druhé testy v Malajsii, při kterých mělo být vyladěno správné nastavení motorky, a oproti konkurentům tak nabral nepříjemné zpoždění. Přesto spolu s mechanikem Martinem Havlíkem věří, že všechno stihnou dotáhnout včas. „Je to škoda, ale rameno se mi každým dnem lepší. Doufám, že na posledních testech, které začínají za dva týdny, mě už vůbec nebude bolet a budeme moci pokračovat v tom, co jsme začali. Každopádně se pokusíme tyto testy maximálně využít,“ potvrdil Karel Abraham.

První závod sezony jej čeká již o velikonočním víkendu v Kataru a fanouškům slibuje plné nasazení: „Moc se tam těším, v Kataru se mi líbí nejenom trať, ale i noční závod, který je pro mě úžasný. Doufám, že tam kvůli zpoždění v testech nebudeme nijak pozadu, ale budeme jezdit už začátku naplno a podaří se i nějaký výsledek.“


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

MOTOSALON 2012

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště