Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
8.-11.3. 2018

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení

Motoscoot přichystal na Motosalon světovou premiéru elektrického Pionýra

 

Tuzemská společnost Motoscoot opavského podnikatele Pavla Brídy přichystala pro letošní veletrh motosalon světovou premiéru prototypu elektrického skútru vycházejícího z legendárního Pionýra. Se sériovou výrobou počítá podle zájmu od roku 2019.

Prototyp E-Pionýra je vybavený českým patentem, původně leteckým motorem od společnosti Emerze elektro, u kterého byl snížený výkon z 30 kW na 6 kW. S ním stroj dosahuje rychlosti okolo 100 km/h. Dojezd elektromotocyklu vybaveného českou lithiovou baterií od firmy Akupack s kapacitou 49 Ah se pohybuje okolo 80 až 100 km.

Základním model v sériové výrobě by měl být elektromotocykl s motorem o výkonu 3 kW a maximální rychlostí do 45 km/h. Předpokládaná cena se pohybuje kolem 2900 eur, tedy asi 70 000 korun. Motoscoot si zakládá na tom, že své projekty od svého vzniku v roce 1991 financuje výhradně z vlastních zdrojů bez jediné dotace.

Již loni přišel Motoscoot s elektrickou verzí motocyklu Duck 125 se 17palcovými koly, motorem Bosch a baterií Panasonic. Ten bude mít na Motosalonu českou premiéru. Firma na svém stánku v evropské premiéře předvede také elektrická vozidla e-choice v podobě malého osobního elektromobilu a také dodávky pod značkou Velorxtrike. Českou premiéru bude mít motocykl Bajaj 400.

Motoscoot vyrábí malé mopedy Betka, nástupce tradiční babety. Firma nabízí i enduro TMEC 125.

Datum: 12.2.2018 15:15:00


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště