Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
8.-11.3. 2018

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení

Orion Litomyšl slaví dvacetiny

 

Každoročně se na veletrhu MOTOSALON setkáváme u stánku výrobce pneumatik MITAS s jezdci a manažery známého motokrosového týmu Orion Litomyšl. Ani rok 2017 nebyl výjimkou a stejně jako v minulých letech si přivedl s sebou své svěřence týmový manažer a bývalý reprezentant v motokrosu Petr Kovář. Už tradičně Petra Bartoše a spolu s ním i mladou týmovou naději, Jonáše Nedvěda. Řeč se nyní, na začátku března, logicky stočila hlavně na připravovanou sezónu a také na kulaté jubileum existence týmu.

Tak tedy, Petře Kováři, co je nového? 
Petr Kovář: Každým rokem tu dělají naši jezdci tuto „prezentačku“, protože tým Orion Racing je dlouhodobě podporovaný ze strany výrobce pneumatik Mitas. A pro nás je to taková povinnost. Na výstavě jsou i další naši partneři, např. výrobci přileb nebo oblečení… Jeden den tedy netrénujeme a představujeme tým právě zde.

Chystáte také velkou slávu, blíží se dvacáté výroční založení týmu Orion Litomyšl…
Petr Kovář:
Musím zdůraznit, že letos přeji našim jezdcům, ještě víc než obvykle, všechno nejlepší, protože opravdu slavíme kulaté jubileum. Začátek týmu byl v roce 1997 a už dvacet let působíme na české motokrosové scéně. Neznám v našem sportu mnoho týmů, které by vydržely tak dlouho. Proto jsou tady dnes s námi i majitelé týmu, pan Bohuněk a pan Doubek. Už máme z letošní sezóny dokonce první medaili, a to bronzovou z mistrovství republiky v motoskijöringu. Kdyby nás nezradila technika, mohli jsme pomýšlet ještě výš. Získal jí Lukáš Mohaupt se svým lyžařem. Orion Litomyšl je tradičním pořadatelem tohoto šampionátu, letos nám po delší době přála zima a odjeli jsme krásných šest závodů. Teď už se ale připravují dresy a polepy, motorky, oleje a všechny další věci na novou sezónu, aby měli kluci všechno připravené na první závod, který vypukne druhého dubna v Lokti.

Petře Bartoši, prozraď, jaká byla tvoje příprava na sezónu?
Petr Bartoš:
Spíš jsme úspěšně dojeli loňskou sezónu, to byl základ. Pak přišly nějaké menší odpočinky, a teď budu mluvit za sebe, letošní rok ještě není tak úplně dobře rozjetý. Protože mě potkalo během zimy pár dětských nemocí, jako třeba zánět středního ucha a podobně, tak teprve teď začnu naplno trénovat. Ale první závod českého mistrovství je až za měsíc, a tak si myslím, že v mém věku a s mými zkušenostmi by to mělo stačit, abych mohl říci, že jsem na sto procent připravený.

Petře, potřebuješ ty ještě vůbec ve svém věku trénovat?
Petr Bartoš:
Ještě víc, než dřív. Je fakt, že mladí nemohou ještě čerpat ze zkušeností, ale každý rok je to těžší s udržením výkonnosti a delší regenerací.

Zeptám se na to samé také naději týmu, Jonáše Nedvěda…
Jonáš Nedvěd:
Letos pojedu v českém mistráku třídu MX2. Potom bychom chtěli s Petrem Bartošem objet celý seriál mistrovství Evropy. Vloni jsem se bohužel v Pacově zranil a čtyři měsíce jsem potom marodil. Měl jsem přetrhané vazy v rameni a zlomenou lopatku a bylo to hodně dlouhé. Vrátil jsem se až na podzim, a to už pro mě měly závody spíš nádech tréninku. Letos začala příprava naplno, vrátil jsem se před nedávnem z Itálie. Myslím, že by to mohlo být dobré, uvidíme také, jak budou připraveni ostatní kluci.

Pánové, díky za rozhovor a všechno nejlepší k tomu dvacetiletému jubileu.

Datum: 4.3.2017 17:15:00


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště