Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
8.-11.3. 2018

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení

Obří Motosalon vypukne už za tři týdny

 

Více než 300 značek se zúčastní letošního devátého ročníku mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, oblečení a příslušenství Motosalon, který se koná od 8. do 11. března na brněnském výstavišti. Počet přihlášených vystavovatelů dosáhl 120, to je o 10 procent víc než loni. Letos poprvé v historii proto obsadí dva sousedící pavilony – P a F, populární „zetko“ pak poskytne prostor pro doprovodný program - kaskadérské jízdy.


Návštěvníci i odborná veřejnost se mají na co těšit! Svou účast na největší motocyklové výstavě ve střední Evropě již potvrdila kompletní japonská čtyřka Honda, Yamaha, Suzuki a Kawasaki, americké Harley-Davidson, Indian a německé BMW Motorrad, britský Triumph nebo italští výrobci Ducati, Aprilia, Vespa, Piaggio, MV Augusta a Moto Guzzi. Nebudou chybět ani KTM nebo Husqvarna, také F.B Mondial, Kentoya a SYM a sekci čtyřkolek zaplní stroje značek ATV, Can-Am, BRP, Arctic Cat, Access Motor, LINHAI nebo TGB!. Nově se na veletrhu představí například rakouská značka KSR, z Itálie TM Racing a SWM moto, vidět bude i BETA. Na své si přijdou i fanoušci ekologické jízdy. Na několika stáncích budou k vidění elektro skútry.

Každý motorkář musí být řádně vybaven a vystrojen - v první řadě pro svou bezpečnost, ale musí se cítit pohodlně a také chce dobře vypadat. O to se postarají tradiční čeští výrobci i prodejci světoznámých značek, najdete nepřeberný výběr helem desítek značek, pro zajímavost - na Motosalon dojede servisní dodávka helem značky Arai a bude k dispozici návštěvníkům. 

Veletrhu se zúčastní řada známých osobností, které mají k motocyklům blízko. Tvářemi Motosalonu se stali skvělí herci a motocestovatelé Pavel Liška a Jan Révai. Chybět nebude populární kaskadér a testovací jezdec primáckého Autosalonu Pepa Sršeň Šiler.

Obří show slibuje doprovodný program, který právě dopilovává kaskadérské sdružení Crazy Day. Na letošní Motosalon slibují triky na hranici fyzikálních zákonů. Proti těmto borcům si stoupnou i odvážlivci na in-line bruslích nebo kouzelnice na trialovém kole. „Poměří síly se slovenským kolegou a zájemce zaškolí v jízdě po zadním kole,“ prozradil Jan Holub z Crazy Day.

Svoji Motocyklovou akademii aneb Z odrážedla do MotoGP přivezou na výstaviště zástupci brněnského Automotodromu. „Jak začít, kdy začít, co je do začátku potřeba, kolik to stojí. Rodičům s dětmi, kteří mají zájem o motocyklový sport, vše prozradíme,“ uvedl za AMD Petr Boháč. Lákat se bude i na MS superbiků, které se letos do Brna vrací po pěti letech.

 

Letos se opět uskuteční anketa Motocykl roku, v které hlasuje jak odborná porota, tak i široká veřejnost. Přidat svůj hlas můžete přidat do 19. hodiny 9. března.

 

Motosalon se koná v gesci motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů. Dle dohody společnosti Veletrhy Brno, a.s. a motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů se od roku 2010 veletrh Motosalon střídavě koná v Brně a Praze.

 

Praktické informace

Veletrh Motosalon se uskuteční od čtvrtka 8. března do neděle 11. března v pavilonech P, F a Z.

Pro širokou veřejnost se brány areálu otevřou ve čtvrtek v poledne. Ve 13.00 bude následovat slavnostní zahájení.

 

 

Datum: 13.2.2018 11:22:00


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště