Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
8.-11.3. 2018

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení

Návštěva bronzového Trophy týmu

 

Český Trophy tým přivezl z poslední Šestidenní bronzovou medaili. Byl to největší úspěch našeho endura za hodně dlouhou dobu. Navíc získal Patrik Markvart titul mistra Evropy, Jaromír Romančík skončil ve stejném seriálu druhý a Ondřej Helmich třetí. S Markvartem, Helmichem a také jejich manažerem, a zároveň předsedou Výkonného výboru Svazu endura AČR, Jiřím Pošíkem, jsme se na veletrhu MOTOSALON potkali u stánku rakouské značky KTM. A vyžili jsme tohoto setkání k několika otázkám…

Jiří, neříkejte, že už zde domlouváte další start na Šestidenní?
Jiří Pošík:
Je to tak, přišli jsme skutečně na výstavu domluvit s KTM motocykly pro příští Šestidenní. Už jsme si před tím se slovenskou centrálou KTM psali a mailovali, ale potřebovali jsme vše potvrdit. Rýsuje se také nějaký projekt reprezentace s výrobcem pneumatik, společností Mitas. A tak jsme tady všechno domluvili s šéfem marketingu, panem Charvátem.

Novinkou dvoudobých endur KTM bude použití vstřikování, nebude to pro dlouhou Šestidenní trochu složitější? Vždyť dvoutakty jste volili hlavně pro jejich jednoduchost a spolehlivost?
Jiří Pošík:
Už nás to nemine, pojedeme opravdu se vstřikováním. Chtěli bychom si půjčit nějakou takovou motorku už dříve, aby si to kluci mohli vyzkoušet a věděli, co je čeká. Aby se s tím neseznamovali až přímo ve Francii na Šestidenní.

V čem by to mohlo být jiné?
Patrik Markvart:
Bude tam víc elektroniky a bude to složitější, nepůjde o žádnou legraci.

Je začátek sezóny. Co se chystá v našem enduru?
Jiři Pošík:
Rádi bychom odjeli nějaké přípravné soutěže. Už se také chystá první mistrovství republiky v Uhlířských Janovicích, týden potom je další soutěž ve Mšeně a pak už se pojede na první mistrovství Evropy do Portugalska. Za chvilku to začne. Přestávka mezi sezónami nebyla skoro žádná.

Třetí místo ze Světové soutěže se bude obhajovat hodně těžce, ne?
Jiři Pošík:
Neviděl bych to tak pesimisticky, rádi bychom se ještě zlepšili. Kluci od takového výsledku nejsou příliš daleko. Strašně nám chybí organizování našeho sportu systémem, jaký jsme znali z Dukly nebo Rudé hvězdy, to se ale opakuji. Když jsme viděli, jak blízko jsou naši jezdci ke špičce absolutního pořadí, že byli schopní mít za sebou třeba dva Američany a tři Italy, tak si myslím, že jsme k tomu strašně blizoučko. Ale…

Patriku, to je závazek…
Patrik Markvart:
To je moc velký závazek. Prostě do toho jdeme a uděláme maximum. Do zimy jsme dali co možná nejvíc, i druzí kluci makali, a jak jsme připravení, se uvidí na první soutěži. Sezóna bude dlouhá, tak uvidíme.

Jak vypadá tvá spolupráce s Duklou Liberec?
Patrik Markvart:
Funguje výborně, pomáhají nám zkušení trenéři, bývají u každého tréninku, probíhají tam regenerace a jsou u toho lidé, kteří vědí, jak se to dělá. Je to profesionální přístup. Nejhorší byly začátky, než se vše rozeběhlo. Je také důležité, že se mnou vždycky trénují i jiní sportovci, jen tam chybí víc motoristů. Na motorce teď trénuju sám nebo s Ondrou Helmichem. Teď jsme se vrátili z Itálie a začínáme trénovat kolem Prahy. U nás v Liberci leží ještě sníh a je pořád velká zima.

Ondřej Helmich: Za sebe musím říct, že jsem dal do letošní přípravy snad zatím nejvíc, co jsem mohl. Měl jsem k tomu díky spolupráci s novým týmem dobré podmínky. Díky panu Frolíkovi mohu teď víc trénovat a mám trenéry, kteří se o mě starají. Šlapu do toho maximálně. Uvidíme, jestli to bude mít nějaký efekt, doufám, že ano. V sezóně pojedu třídu E3 a dvoudobou třístovku Husqvarnu. Motorka mě baví, je na ní letos hodně změn.

Díky za rozhovor a díky za vaše výkony v minulém roce. Přejeme, aby ta letošní sezóna byla pro vás skutečně ještě úspěšnější.

Datum: 4.3.2017 16:35:00


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště