Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
8.-11.3. 2018

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení

Motosalon podporují i Vandráci aneb Všichni jsou buď v Mexiku... nebo v Brně!

 

Veletrh Motosalon je bezesporu jedním z nejžhavějších želízek z dílny brněnských veletrhů.  Nejenže na jaře přiláká do Brna  milovníky rychlých mašin, ale své fanoušky má také v řadách známých umělců. Jeho patrony jsou dva skvělí herci Jan Révai a Pavel Liška, toho času také členové týmu Vandráci Vagamundos na cestách po světě. Pavel Liška alias Zorro, Don Juan Jan Révai a Hynek Bernard (Comandante) se vydali na cestu do několika amerických států, začínají v Panamě a v době veletrhu budou zrovna v Mexiku. Proč právě Vandráci? „Protože prostě Vandráci,“ říká Pavel a Honza dodává, že nejenom že budou jezdit, ale zároveň se sami točit. Jejich reportáž z výletu na dvou kolech odvysílá TV Prima Cool na podzim letošního roku.

Když se na svoji cestu za oceán chystali, ještě netušili, že i jejich oblíbený Motosalon bude mít ústřední téma Motorka jako cesta ke svobodě. Proč mají rádi právě Motosalon? „Protože motorky miluju od dětsví a na Motosalon jezdím každý rok,“ říká Revai. A co na to Pavel? „Honza už to řekl za mě. Ne, taky miluju motorky, fakt. A jsem rád, že Motosalon se námi nechal inspirovat a má podobné téma jako my, takže vám v březnu pošleme z Mexika pozdrav alespoň na dálku.“ Oba protagonisté  už mají za sebou úspěšné společné cestování po Kavkaze, setkáváme se s nimi v motoristickém magazínu na ČT 1 a chystají nový lifestylový motoristický magazín s pracovním názvem Drajv. Ke kolům mají vážně blízko. Jan se původně vyučil jako automechanik a Pavel svého času závodil jako kluk v minikárách.

Vedle umělců je patronem Motosalonu další kouzelník ve svém oboru – motorkář Pepa Sršeň, bývalý street fighter, nyní především učitel v motoristické škole. Josef „Sršeň“ Šiller je držitel několika světových rekordů v jízdě na předním kole (co do vzdálenosti i rychlosti), zapsaný v Guinessově knize rekordů mj. i za vzdálenost 227,14 metrů ujetou po předním kole se spolujezdcem. Ve 12 letech si pořídil první Jawu 250 a ve svých 25 letech začal s kaskadérskými kousky. Následky svých vzestupů i pádů mu zůstaly i v podobě nových titanových součástí jeho končetin, ale jeho energie je silnější. Dnes své bohaté zkušenosti předává dál. „Momentálně  se na 100 % věnuji pořádání a provozování motoškol jak na okruhu, tak v běžném provozu a testuji nové motocykly pro pořad Autosalon,“ říká Pepa. Jako jediný ze tří patronů bude letos na Motosalonu osobně přítomen, takže si nenechte ujít přehlídku všeho, co se silnými stroji na dvou kolech souvisí. Tentokrát v Brně – 8.–11.března.

Datum: 7.1.2018 17:27:00


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště