Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
8.-11.3. 2018

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení

Jawa pořád táhne

 

Časopis Motocykl představil na veletrhu MOTOSALON své speciální číslo, věnované renovaci Jawy Kývačky. Přesto, že do Letňan přivezli více jak trojnásobné množství časopisů než svého loňského speciálního vydání do Brna, už v sobotu po polední nebyl na pultu jediný výtisk. Jawa prostě táhne, skoro každý motocyklista u nás na ní začínal, mnoho z nich se také zajímalo o vystavenou novou čtyřdobou Jawu 350 OHC.

Speciál o renovaci kývačky byl tedy od redakce Motocyklu velice dobrý tah. I když už na výstavě toto číslo časopisu není k sehnání, dá se až do vyprodání celého nákladu zakoupit ve všech trafikách, kde je měsíčník Motocykl k sehnání. Nebo se dá objednat u distributora časopisu.

Redaktor Motocyklu Petr Slezák nám k tomu řekl: „Vyprodal se celý náklad určený pro veletrh MOTOSALON, a bylo to více jak pět set kusů. Retro a staré české motorky jsou prostě v kurzu. Všichni to u nás znají.“ A pak nám ještě přiblížil, co všechno se dalo ve vyprodaném časopisu najít: „Nesnažili jsme se o nějaký univerzální exaktní návod, jak renovovat motorku, spíš popsat pár dobrých typů z praxe. Nikdo tam nikomu nic nenutil. A nešlo jen o devítidílný seriál o renovaci, krok za krokem, ale číslo je doplněné o spoustu dalších materiálů. Martin Decarli srovnával Jawu Pérák s Ogarem, vydali jsme se do staré strašnické Jawy za bývalým závodníkem Milanem Chalupníkem a jeho unikátní sbírkou závodních motocyklů Jawa padesátých a šedesátých let minulého století. Podívali jsme se do zahraničí na jednu unikátní stavbu Jawy, paní Husáková v rozsáhlém článku připomněla padesátá léta a tehdy známý strahovský závod. Zavzpomínali jsme na Františka Šťastného jako na tvář spojenou s touto značkou. Nebo jsme také zavzpomínali na příběh renovace miliontého vyrobeného kusu motocyklu Jawa. Je jen škoda, že nám v tom ani trochu nepomohla současná týnecká továrna Jawa.“

Datum: 5.3.2017 16:25:00


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště