Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
8.-11.3. 2018

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení

Honda pro letošek postavila zcela nový Gold Wing

 

Světová jednička Honda se pro letošní rok rozhodla zcela přepracovat svou vlajkovou loď, cestovní koráb Gold Wing. Výsledkem je je ostřejší, kompaktnější a lehčí stroj, který by měl být přitažlivější i pro mladší generaci motocyklistů, kteří jeho dosavadní design přehlíželi, nebo jej dosud vůbec nezaregistrovali.

Historie Gold Wingu sahá do roku 1975, kdy se objevil v podobě litrového vodou chlazeného naháče. Již v té době se ale stal etalonem pro pohodlné cestování v jedné stopě. V průběhu desetiletí pak postupně rostly jeho fyzické rozměry i zdvihový objem a model si získal dlouhodobou pověst bezkonkurenčního luxusu, kvality a komfortu.

Základem Gold Wingu pro rok 2018 zůstává monumentální plochý šestiválcový motor o objemu 1800 ccm, který nyní disponuje čtyřmi ventily na válec a je vybaven elektronicky řízenou škrticí klapkou, čtyřmi jízdními režimy, systémem Honda Selectable Torque Control a asistentem pro rozjezd do kopce.

Nový podvozek je tvořen rámem z hliníkových profilů, zavěšení předního kola se dvěma příčnými rameny a jednostranným kyvným ramenem Pro-Arm. Tlumení a předpětí zadní pružiny se nastavují elektricky. Standardní výbava zahrnuje také elektricky ovládaný plexi štít, inteligentní klíč Smart Key a Apple CarPlay. K dispozici bude také zcela nová, třetí generace unikátní dvouspojkové převodovky Honda Dual Clutch Transmission se sedmi rychlostními stupni.

Nový Gold Wing, který vychází z platformy sdílející stejný motor a podvozek, bude nabízen jako základní model GL1800 Gold Wing a dále ve verzi Tour vybavené vrchním kufrem, u níž bude v nabídce také verze s DCT převodovkou a airbagem. V závislosti na variantě se oproti předcházejícímu modelu hmotnost snížila až o 48 kg.

Osvětlení kompletně zajišťuje LED technika, jezdci zprostředkovává provozní informace  7palcový barevný TFT displej z tekutých krystalů a umožňuje také nastavení systému HSTC a odpružení. Nechybí vestavěná navigace, tempomat a výkonný audiosystém.

Cenu novinky zatím Honda neoznámila, pravděpodobně se tak ale stane nejpozději na výstavě Motosalon, která proběhne začátkem března na výstavišti BVV.

Datum: 4.1.2018 8:30:00


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště