Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
8.-11.3. 2018

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení

Harley-Davidson letos přišel s revolucí. Z modelů řady Dyna vytvořil Softaily

 

Na počest oslav 115. výročí svého založení přišel americký Harley-Davidson s opravdu revolučním počinem. Všechny dosavadní modely řady Dyna přetransformoval do kategorie Softail. Modely Dyna H-D nabízel od roku 1991 jako nejsyrovější a nejvíc očesané Big Twiny značky. Řada Softail, vyznačující se rámem maskujícím zadní odpružení, tak bude letos obsahovat osm nových motocyklů. Ke klasickým Softailům Fat Boy, Heritage Classic, Slim, Deluxe, Breakout přibyly  Low Rider, Fat Bob a Street Bob. Všechny pohání  nový motor Milwaukee-Eight 107, případně 114 s dvojitým vyvažovacím hřídelem, který výrazně omezuje vibrace. Jde o nejvýkonnější agregáty v historii značky.

„Nové motocykly řady Softail jsou výsledkem nejrozsáhlejšího programu výzkumu a vývoje v dějinách celé naší značky. Nová konstrukce těchto cruiserů si vyžádala tisíce hodin výzkumu a testování. Soustředili jsme se na intenzivní jízdní zážitek, ve kterém se autentičnost, tradice a duše spojuje se špičkovými moderními technologiemi. Výsledkem je svezení, které musíš sám prožít, abys mu uvěřil,“ uvedl produktový manažer Paul James.

Jádro podvozku motocyklů Softail 2018 tvoří nový trubkový rám z vysokopevnostní uhlíkové oceli, který v kombinaci s kyvnou vidlicí podstatně zvyšuje pevnost podvozku. Samotný rám je o 65 % tužší než u předchozí řady Softail, což vede k 34% nárůstu celkové pevnosti podvozku. Jsou používány dvě jedinečné kyvné vidlice, jedna pro úzké a druhá pro široké zadní kolo. Úplně nové vysoce výkonné přední odpružení využívá novou technologii s dvojitým průtokovým ventilem. Nové materiály a konstrukce sedel nabízejí lepší tvary pro širší spektrum jezdců a větší pohodlí při dlouhých cestách.

Všechny modely dostaly jedinečný LED světlomet Daymaker Signature, vylepšený elektrický systém s více než dvojnásobným výkonem při volnoběžných otáčkách, nové přístrojové vybavení nebo bezklíčkové zapalování a bezpečnostní systém jako součást standardní výbavy.

Vstupním modelem mezi Big Twiny je i nadále Street Bob, jehož cena začíná na 11.960 eur bez DPH. Novinky budou k vidělní na březnovém Motosalonu v Brně.

Datum: 9.1.2018 12:47:00


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště