Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
8.-11.3. 2018

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení

Globus smrti nabídne dech beroucí podívanou

 

Představte si obrovskou ocelovou kouli, do které je zavřených několik jezdců na motorkách. Ti pak jezdí proti sobě po stranách koule i hlavou dolů šílenou rychlostí a jen opravdu těsně se v malém prostoru míjí... To není scéna z nějakého akčního thrilleru, ale obsah show Globus smrti, kterou na brněnském Motosalonu předvede skupina jezdců z týmu Crazy Day pod vedením profesionálního kaskadéra Jana Holuba. Kaskadérská skupina Crazy Day vznikla v roce 2009 a v současnosti nabízí ty nejlepší kousky na motocyklech nebo čtyřkolkách, které lze v Česku vidět. Na Motosalonu bude mít na starosti doprovodný program.

Samotný Globus smrti je více než dvoutunová kovová koule o průměru šest metrů, do které se zavřou až čtyři jezdci. Ti pak jezdí proti sobě rychlostí až 50 km/h. V minulém století patřily podobné koule nebo válce ke klasickým atrakcím zábavních parků a poutí. Na přelomu 70. a 80. let byla například dřevěná válcová Stěna smrti s diváky na horním ochozu součástí Matějské pouti v Praze. Postupně tyto klasické atrakce kvůli množství úrazů a velké nebezpečnosti zanikly. O jejich znovuzrození se postarala parta nadšenců typu Jana Holuba v posledních letech.

Na Motosalonu bude Globus smrti k vidění od pátečního odpoledne a pak vždy dvakrát denně v sobotu i v neděli. Vystoupení v globusu doplní třikrát denně kaskadérská show zahrnující ukázky pádů na motocyklech, jízdy kaskadérů na motocyklech a čtyřkolkách, kaskadéry na kolech BMX a vystoupení trialového kaskadéra. Celou zhruba hodinovou show doprovodí módní přehlídka a vystoupení hudební kapely. Kaskadéři mají připravený i speciální program pro děti v maskách večerníčkových postaviček Pata a Mata. Po skončení programu se diváci budou moci setkat na ploše s kaskadéry a prohlédnout si blíže jejich motocykly.

Datum: 22.1.2014 14:05:00


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště