Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
-> 2023

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení

Workshopy Automotodromu Brno na Motosalonu 2019

 

Workshopy budou probíhat denně na pódiu v hale 5.

Motoškola START

Automotodrom Brno v letošní sezóně představí novinku v nabídce motoškol. Nový kurz je určený pro všechny motorkáře-nováčky, navrátilce za řídítka nebo jednoduše pro všechny, kteří se chtějí zdokonalit v ovládání motorky.

Motoškola START je univerzální kurz, ve kterém nezáleží na typu motorky účastníka. Zlepšit se lze na silném supersportu, cestovním enduru i chopperu. Kurz je zároveň 100% skútr friendly.

Motoškola START je ideálním mixem teorie a intenzivní praktické části. Podstatou kurzu je vštěpit účastníkovi správné návyky při jízdě na motorce, díky čemuž se v běžném silničním provozu bude cítit bezpečně, sebejistě, nebude dělat chyby a bude na vzniklé krizové situace reagovat správně a v klidu.

Kurz povedou zkušení profíci v čele s testovacím jezdcem a šéfredaktorem časopisu MotoHOUSE Karlem Táborským, profesionálním kaskadérem a instruktorem bezpečné jízdy Adamem Peschelem a kapacitou v oboru Jiří Heiníkem.

Motocyklová akademie – Z odrážedla do MotoGP

Workshop určený primárně pro rodiče s dětmi, kteří by se rádi aktivně věnovali motocyklovému sportu. Začít s tímto sportem se může na první pohled zdát složité, ale opak je pravdou.

V motocyklové akademii je pro každého nově příchozího juniora připraven speciální program, který nenásilnou formou ukáže, zda dítě sport bude bavit.

V rámci workshopu probereme vhodný věk pro začátek s motocyklovým sportem nebo časové a finanční nároky. Podrobně představíme průběh tréninků a vysvětlíme si, že členové akademie nejsou „pouze“ jezdci na motorce, ale věnují se komplexnímu sportovnímu vyžití (formát klasického sportovního klubu).

Nastíníme zároveň možnosti pro další vývoj dítěte jako motocyklového závodníka. Na činnost akademie navazuje Brno Circuit Junior Racing Team. V barvách juniorského závodní týmu Masarykova okruhu se mladé naděje účastní prestižních závodních sérií v zahraničí (Německo, Itálie, Španělsko).

Na motorce po zadním

Workshop o jízdě po zadním kole – atraktivní disciplíně, která láká stále více motorkářů. Nejde ovšem pouze o adrenalinovou zábavu. Pokud se motorkář učí jezdit po zadním, zároveň dostává do ruky celou řadu dovedností, které využije při standardní jízdě v běžném silničním provozu.

Během workshopu probereme, jak s jízdou po zadním vůbec začít a co je při tréninku důležité. Probereme zásadní pojmy, jako je mrtvý bod, práce se spojkou a udržení rovnováha, přičemž si prakticky vysvětlíme, jak konkrétně v tréninku postupovat pro co nejefektivnější výsledek.

 

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště