Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

V Česku se letos začne prodávat retro Jawa z Indie

 

Tuzemští fandové značky Jawa by se letos měli dočkat zahájení prodeje retro modelu Jawa 300, který vyrábí v Indii v licenci společnost Mahindra. Jawa letos v ČR počítá s prodejem několika kusů, větší objem chce prodat v příštím roce.

Motorka musela projít evropskou homologací, protože místní normy se od indických výrazně liší.  Vzhledově bude motocykl nezměněný, ale po technické stránce doznal několika změn. "Homologace je v tento okamžik již dokončena a probíhá příprava výroby na toto modifikované provedení," uvedl Jiří Kraft z týnecké Jawy.

Jawa 300 je inspirovaná klasickou "kejvačkou". Čtyřtaktní jednoválec má objem 293 ccm o výkonu 27 koní. Vodou chlazený agregát plní poslední emisní normy a jeho zvuk byl speciálně vyladěn tak, aby připomínal projev klasických jaw. Cenu pro český trh předpokládá Jawa 149.900 Kč včetně DPH.

Jawa se v minulosti  proslavila zejména svou dvoutaktní třistapadesátkou, kterou na některé trhy stále dodává. Vedle toho vyrábí čtyřtaktní motocykly Jawa 350 a 660, které prodává i v ČR. Na Motosalonu bude vedle indické Jawy 300 k vidění čtyřtaktní třistapadesátka, která je od loňska nabízená i jako scrambler.

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště