Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Triumph Street Twin dostal deset koní navíc

 

Britská značka Triumph letos vedle nového Scrambleru a Speed Twinu přichází s vylepšeným modelem Street Twin. Tahle klasika je v současnosti nejprodávanějším modelem značky. Přes její oblíbenost se u Triumphu rozhodli pro další vylepšení a to zejména v oblasti motoru. Na paralelní dvouválec si totiž někteří zákazníci stěžovali, že je příliš slabý.

Nový kapalinou chlazený dvouválec  o zdvihovém objemu 900 ccm dostal deset koní navíc čímž celkový výkon poskočil na ucházejících 65 koníků.  Ty jsou k dispozci při 7500 otáčkách, což je o 500 otáček vícc, než v případě předchůdce. Zvýšený maximální kroutící moment 80 Nm nastupuje při 3800 1/min. Na růstu výkonu se projevilo použití některých lehčích dílů,. Motor dostal nové hřídele včetně vyvažovacího, novou kliku a nové magnesiové ventilové víko. Spojka byla vyměněna za novou, s lepším a přesnějším ovládáním.

Vedle motoru u Street Twinu  zapracovali také na lepším brzdném systému a na podvozku. O tlumení se starají komfortnější přední vidlice a brzdění mají na starosti čtyřpístky Brembo. Standardem je u Street Twinu vypínatelná kontrola trakce a ABS. Jezdec má k dispozici jízdní režimy road a rain. Na barevném TFT displeji pak může sledovat všechny potřebné informace, včetně tlaku v pneumatikách. Ty jsou nazuté na na nových litých kolech s broušenými okraji. Motorka má také nové zadní LED světlo a také USB zásuvku. Nové je i měkčí sedlo. Vzhled stroje lze doladit buď dvěma předpřipravenými sadami Café Custom nebo Urban Ride, anebo dalšími více než 140 díly. Cena motorky začíná na přijatelných 237.000 Kč.

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště